Novinky

Empatia v medicíne
NEWS

Empatia v medicíne

Dátum pridania: 11.12.2019 | Eduprofipharm

Žijeme v období búrlivého rozvoja medicínskeho výskumu. Objem poznatkov exponenciálne narastá, čo sa priaznivo prejavuje aj v klinickej praxi, diabetológia v tomto smere nie je výnimkou, práve naopak. Použitie najmodernejších technológii z rôznych oblastí, napr. genomiky, zobrazovacích metód, umožňuje stále hlbšie pochopenie daných ochorení a tak otvára nové cesty k liečbe. Niektorí autori však volajú po návrate ku koreňom. Jedným z takýchto pilierov vzťahu pacient – lekár je empatia.

Čítaj viac >>

WEBINAR - DIA – ONLINE 2020
NEWS

WEBINAR - DIA – ONLINE 2020

Dátum pridania: 04.04.2020 | Eduprofipharm

Posuňte sa s nami do sveta ONLINE a sledujte s nami diabetologický webinár - DIA – ONLINE 2020.  Záštitu nad týmto webinárom prevzal hlavný odborník MZ SR pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy MUDr. Jaroslav Fábry a krajskí odborníci pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy.

 

 

Čítaj viac >>

Liečba osteoartrózy a alternatíva lokálnej  liečby bolesti pohybového aparátu z pohľadu ortopéda
NEWS

Liečba osteoartrózy a alternatíva lokálnej liečby bolesti pohybového aparátu z pohľadu ortopéda

Dátum pridania: 30.03.2020 | Eduprofipharm

Najnovší AD test je vytvorený z dvoch AUDIO- VIZUÁLNYCH prednášok MUDr. Mareka Ozoráka, PhD., ktoré odzneli na odbornom sympóziu Kliniky detí a dorastu, Kliniky pneumológie a ftizeológie, Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine, UK v Bratislave a UN v Martine pod názvami Chondroprotektíva v liečbe osteoartrózy a Alternatíva lokálnej  liečby bolesti pohybového aparátu. Vyplnením daného AD TESTu získate 2 kredity.

 

 

Čítaj viac >>

Nové terapeutické výzvy liečby schizofrénie
NEWS

Nové terapeutické výzvy liečby schizofrénie

Dátum pridania: 28.03.2020 | Eduprofipharm

Nové terapeutické výzvy liečby  depresie a schizofrénie, bol  názov odborného sympózia, z ktorého si môžete vypočuť  AUDIO prednášky MUDr. Dagmar Breznoščákovej, PhD.,  MUDr. Ľubomíry Izákovej, PhD., MUDr. Barbory Vašečkovej, PhD.  a prof. MUDr. Jána Pečeňáka, CSc., ktoré sa venujú téme  schizofrénie,  jej liečbe a antipsychotikám.

 

Uvedené prednášky sú  podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

Čítaj viac >>

Podpora činnosti nervového systému a liečba neurologických ochorení
NEWS

Podpora činnosti nervového systému a liečba neurologických ochorení

Dátum pridania: 27.03.2020 | Eduprofipharm

Je názov e-learningového projektu,  ktorý sme pre Vás opäť pripravili v spolupráci so špičkovými odborníkmi.  O význame  kyseliny alfa-lipoovej v liečbe bolestivých  neurologických ochorení  sa budete môcť dozvedieť z AUDIO vizuálnej prednášky, ale aj z prehľadového článku  doc. MUDr. Michala Minára, PhD., ktorý túto tému odprezentoval aj na podujatí PHARMACY 2020. O nešpecifickej podpore činnosti nervového systému vo svojom článku pojednáva aj MUDr.  Jiří Slíva, Ph.D.,  ktorý nájdete tiež ako súčasť študijného materiálu. V oboch prípadoch sa autori venujú neurologickým ochoreniam, ich liečbe pomocou kyseliny alfa-lipoovej a iných účinných látok, či celkovej podpore činnosti nervového systému.

Čítaj viac >>

Moderné prístupy k liečbe bežných, ale aj závažnejších ochorení
NEWS

Moderné prístupy k liečbe bežných, ale aj závažnejších ochorení

Dátum pridania: 23.03.2020 | Eduprofipharm

Moderné prístupy k liečbe bežných, ale aj závažnejších ochorení

 

– je názov novej e-learningovej aktivity, ktorú sme pripravili pre vás, odborníkov z lekární.

 

Vypočujte si prednášku MUDr. Martina Strateného z podujatia PHARMACY 2020, ktorá sa venuje problematike liečby hemoroidov a jeho praktickým skúsenostiam s touto liečbou, no zároveň rozoberá aj najrizikovejšiu skupinu v tejto problematike – tehotné ženy. Jeho skúsenosti doplní aj Mgr. Ondřej Šimandl z Prahy, ktorý spracoval túto tému formou prehľadového článku.

 

Ďalším ochorením, ktorému sa v tomto bloku venujeme je  ochorenie pečenie. Účinnej látke cholín a ďalším hepatoprotektívnym látkam sa vo svojej prednáške, ale aj v odbornom článku venuje MUDr. Janka Kvetková, ktorá sa s Vami podelí o svoje  veľmi cenné klinické skúsenosti  z pracoviska OLÚP, n. o. na Prednej Hore.

 

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more