Novinky

WEBINÁR - Akadémia venózneho zdravia III. 2021
NEWS

WEBINÁR - Akadémia venózneho zdravia III. 2021

Dátum pridania: 07.06.2021 | Eduprofipharm

Naše pozvanie do III. série prijali MUDr. Júlia Černohorská, Ph.D., ktorá sa vo svojej prednáške bude venovať synergii topickej a systémovej liečby pacientov s CHVO. MUDr. František Žernovický porozpráva o cestovnej trombóze, konkrétne o tom, ako pripraviť žily na dovolenku. A na otázku čo prináša telefarmácia pacientom a farmaceutom bude odpovedať PharmDr. Miroslava Snopková, PhD. Aj tentokrát bude súčasťou webinára diskusia prezidenta SLeK PharmDr. Ondreja Sukeľa spolu s moderátorom PharmDr. Lukášom Jaroščiakom na aktuálne témy pre život v lekárni. 

Čítaj viac >>

Čo vieme o „long COVID“
NEWS

Čo vieme o „long COVID“

Dátum pridania: 20.07.2021 | Eduprofipharm

Definícia pojmu „long COVID“

Termín „long COVID“ sa používa, keď ľudia vykazujú symptómy ochorenia COVID-19 a nepreukazujú plné vyliečenie ešte niekoľko týždňov, alebo mesiacov po tom, ako začali pociťovať príznaky ochorenia.

Niektoré štúdie ukazujú, že ľudia s miernym priebehom COVID-19 sa zvyčajne vyliečia v priebehu 1-2 týždňov po infekcii vírusom SARS-CoV-2. U závažnejšieho priebehu ochorenia COVID-19 sa jedná o obdobie 6 týždňov a viac.

Čítaj viac >>

Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix
NEWS

Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix

Dátum pridania: 10.06.2021 | Eduprofipharm
Vážení kolegovia,

je mi veľkým potešením pozvať Vás na online vzdelávací webinár pod názvom ,,Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix’’, kde sa podelíme o najnovšie výsledky nedávnej štúdie SoliMix: prvá randomizovaná kontrolovaná štúdia zameraná na priame porovnanie fixnej kombinácie iGlarLixi* s premixovaným inzulínom. Štúdia SoliMix bude prvýkrát prezentovaná na kongrese Americkej Diabetologickej Asociácie – ADA 2021. 

Liečba premixovaným inzulínom a liečba bazálnym a bolusovým inzulínom sa bežne využíva v liečbe dospelých s diabetom 2. typu. Napriek tomu, že sú tieto liečebné režimy často využívané, nenapĺňajú  očakávania pacientov a predstavujú pre nich veľkú záťaž. Preto sú potrebné alternatívne terapeutické postupy, ktoré by boli jednoduché a účinné. 

 

 

Čítaj viac >>

III. Medzinárodný kongres o vitamíne C - podporná infúzna liečba
NEWS

III. Medzinárodný kongres o vitamíne C - podporná infúzna liečba

Dátum pridania: 03.06.2021 | Eduprofipharm

Vážené dámy, vážení páni,
po dvoch mimoriadne úspešných Medzinárodných kongresoch o vitamíne C je tento rok opäť čas na pokračovanie. Preto 12. júna 2021 od 14:00 do 19:30 opäť pozveme vedcov, odborníkov z praxe, osoby ovplyvňujúce názorové mienky a všetkých priaznivcov vitamínu C na kongres, ktorého hlavnou témou budú:  Novinky zo sveta výskumu a praxe.

 

 

Čítaj viac >>

2. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH
NEWS

2. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH

Dátum pridania: 18.05.2021 | Eduprofipharm

Vážená pani doktorka, vážený pán doktor,
s radosťou Vás vítame na 2. Globálnom fóre o zdraví pečene. Ide o sériu webinárov v mesiacoch jún a október. Pripojte sa k nám na prvý z 3 webinárov, na ktorých sa zúčastnia medzinárodní odborníci z Austrálie, Ruska, Spojených arabských emirátov a Veľkej Británie, ktorí budú hovoriť o najnovších informáciách o NAFLD, esenciálnych fosfolipidoch a o digitálnych trendoch v zdravotníctve.

 

Čítaj viac >>

Navždy nás opustil lekár, kolega, priateľ MUDr. Jaroslav Fábry
NEWS

Navždy nás opustil lekár, kolega, priateľ MUDr. Jaroslav Fábry

Dátum pridania: 23.03.2021 | Eduprofipharm

V rámci bohatej pracovnej a publikačnej činnosti MUDr. Jaroslav Fábry bol spoluzakladateľom Zväzu diabetikov Slovenska s ocenením „Čestný člen zväzu diabetikov Slovenska“. Bol zakladateľom pacientskeho časopisu Diabetik a súčasne predsedom redakčnej rady, členom SLS, LK a Slovenskej diabetologickej spoločnosti s ocenením „Čestné uznanie za dlhoročnú prácu “ a zároveň členom výboru Sekcie praktických diabetológov Slovenskej diabetologickej spoločnosti. Bol hlavným odborníkom MZ SR pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy, predsedom pracovnej skupiny pre zdravotnícke pomôcky pre diabetikov pri MZ SR, predsedom OPS MZ SR pre ŠDTP, účastníkom 45 klinických štúdií a bol členom EASD. MUDr. Fábry bol autorom monografie „Praktická príručka pre diabetika“, ako aj mnohých edukačných materiálov a odborných článkov.

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more