3. seminár praktických diabetológov Slovenska

13.10.2021 | Eduprofipharm
3. seminár praktických diabetológov Slovenska

Možnosti farmakoterapie a monitorovania liečby v diabetologickej praxi

 

15. – 16. október 2021

 

Srdečne Vás pozývame na 3. seminár praktických diabetológov Slovenska, ktorý sa uskutoční 15. – 16. októbra 2021  v hoteli Residence na Donovaloch pod záštitou predsedu sekcie praktických diabetológov pri SDS MUDr. Mareka Macka. Zameraný bude na možnosti farmakoterapie a monitorovanie liečby v diabetologickej praxi.

 

Určené pre: diabetológov (SLK).

 

Z podujatia máte možnosť získať 8 kreditov.

 

Prihlásiť sa na seminár je možné tu: www.diakonferencia.sk

 

 

 
Mohlo by vás zaujímať

WEBINÁR - Moderná liečba alopecia areata
Webináre

WEBINÁR - Moderná liečba alopecia areata

Dátum pridania: 10.06.2024 | Eduprofipharm

Vážená pani doktorka, vážený pán doktor, dovoľujeme si Vás pozvať na edukačný webinár, v ktorom budú poprední česko-slovenskí odborníci diskutovať klinický obraz, priebeh ochorenia a štandardné aj moderné možnosti liečby alopecia areata. Webinár je určený pre lekárov a uskutoční sa 27.6.2024 o 16:00 hod.  Program sme rozdelili do viacerých blokov. Prvý blok nesie názov „Alopecia areata – čo o nej vieme?“ a budú v ňom prezentované témy ako „Úvod do alopecia areata“, „Klinický obraz a hodnotenie závažnosti AA“, „Psychosociálne dopady AA“. Nasleduje druhý blok pod názvom „Liečba/managment AA“. Budú v ňom odprezentované témy ako „Možnosti/Management liečby AA“ a „Moderná liečba AA“. Tretí blok sa venuje evidencii z praxe. Sú v ňom obsiahnuté klinické skúsenosti s liečbou AA  a prediktívne faktory liečby AA. Prednášať budú česko-slovenskí odborníci: prof. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, MUDr. Barbara Ivanková, MBA, MUDr. Jan Říčař, Ph.D.

V závere bude nasledovať diskusia. Do diskusie  sa môžete zapojiť prostredníctvom CHATu počas trvania celého webináru. Webinár bude zaradený do kontinuálneho vzdelávania a bude mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred.

 

Určené pre SLK, ČLK.

Odhadované trvanie webináru 90 min.

 

 

 

 

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Antiarytmiká pre klinickú prax 3. časť
Webináre

WEBINÁR - Antiarytmiká pre klinickú prax 3. časť

Dátum pridania: 12.06.2024 | Eduprofipharm

Prinášame Vám offline webinár pripravený v spolupráci so spoločnosťou Viatris.

Využite možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova a pozrite si video-prednášky na uvedené témy.

 

NOAK a fiblirácia predsiení
MUDr. Anna Vachulová, PhD.


Moderné trendy katétrovej ablácie fibrilácie predsiení
MUDr. Adrian Bystriansky


Tipy a triky ako postupovať v klinickej praxi
MUDr. Anna Vachulová, PhD., 
MUDr. Adrian Bystriansky


Otázky a odpovede

 

 

 

 

Prednášky sú podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity. 

 

Čítaj viac >>

XXIX. WORLD CONGRESS OF ECHOCARDIOGRAPHY AND ALLIED TECHNIQUES & 14TH INTERNATIONAL COLLEGE OF CARDIOLOGY ANNUAL MEETING
Semináre

XXIX. WORLD CONGRESS OF ECHOCARDIOGRAPHY AND ALLIED TECHNIQUES & 14TH INTERNATIONAL COLLEGE OF CARDIOLOGY ANNUAL MEETING

Dátum pridania: 17.06.2024 | Eduprofipharm

Drahí kolegovia,

v mene International Society of Cardiovascular Ultrasound (ISCU) a the International College of Cardiology (ICC) je nám cťou Vás pozvať  na: XXIX. WORLD CONGRESS OF ECHOCARDIOGRAPHY AND ALLIED TECHNIQUES & 14TH INTERNATIONAL COLLEGE OF CARDIOLOGY ANNUAL MEETING, ktorý sa bude konať v septembri 19.-21. 2024 v hoteli Park Inn pri Radisson Danube, Rybné námestie 1, v Bratislave.

Čaká na Vás vynikajúci vedecký program prezentovaný svetovými odborníkmi z kardiológie,  ktorý ponúkne široké spektrum inovácií  v neinvazívnych zobrazovacích metód v klinickej praxi. Inovácie od základov až po pokročilú echokardiografiu, iné neinvazívne zobrazovanie modality ako aj všetky aspekty klinickej kardiológie budú pokryté prostredníctvom plenárnych zasadnutí, workshopov, sympózií a odborných prezentácií. Ako vždy stredobodom pozornosti budú zaujímavé “case studies”.

Dúfame, že prijmete naše pozvanie a tešíme sa na stretnutie s Vami v septembri v Bratislave.

S pozdravom

Prof. MUDr. Ján Fedačko, PhD., Prezident kongresu
Prof. Navin C. Nanda, MD, Prezident ISCU

 

 

Registrácia bude možná na webe kongresu a môžete využiť priamo tento link: www.worldcardiologycongress.com

Čítaj viac >>

Periodikum MEDICUS news 2/2024
Periodiká

Periodikum MEDICUS news 2/2024

Dátum pridania: 19.06.2024 | Eduprofipharm

Tak ako každý rok, tak nebude tomu inak ani tento rok a v tomto slnečnom období letných dní, dovoleniek a oddychu vydávame druhé číslo odborného časopisu Medicus news. Veríme, že sme pre Vás pripravili zaujímavé témy z oblasti medicíny, ktoré obohatia Váš pohľad na niektoré problematiky.

V úvode časopisu sa Vám už tradične prihovoria odborníci z oblasti diabetológie ako napr. doc. MUDr. Zbynek Schroner, PhD., ktorý sa zameral na liečbu Diabetes Mellitusu s inzulínom Glargín 100 IU/ml. Na tému, ako veľmi je dôležitá skorá intervencia v liečbe Diabetes Mellitusu sa vyjadrila MUDr. Daša Skripová, PhD. V diabetologickej sekcií nájdete zaujímavý článok, ktorý bol spracovaný našou redakciou, na základe prednášok viacerých odborníkov, ktoré odzneli na 8. seminári praktických diabetológov Slovenska.

V pravidelnej rubrike Právnik radí sme sa tentokrát venovali aktuálnej téme, a to právnym najproblematickejším aspektom telemedicínskych konzultácií, ktoré pre nás spracoval JUDr. Ing. Radovan Konečný, PhD., MBA, právny a bezpečnostný konzultant.

Ani v tomto vydaní nechýba rubrika z klinickej praxe, kde si môžete prečítať zaujímavé články na rôzne témy. Doc. MUDr. Michal Minár, PhD. popísal manažment bolesti, kde zdôraznil chyby, s ktorými sa stretávame. Naďalej skúmanej alergickej rinitíde sa venovala MUDr. Alena Smiešková. Ak neviete prečo 19.máj je z pohľadu medicíny niečím výnimočný, tak si určite prečítajte článok od doc. MUDr. Jiří Slívu, Ph.D., kde Vám priblíži, čo tradičné sa viaže k tomuto dňu.

Tak ako zvyčajne, tak aj v  tomto vydaní nájdete okrem spomínaných aj mnoho iných zaujímavých tém. K niektorým článkom prikladáme aj upútavky na audio-prednášky, po ktorých vypočutí a preštudovaní máte možnosť získať 2 kredity za vyplnenie AD TESTu.

AD TEST k danému číslu odborného časopisu nájdete hneď v úvode 

 

Prajeme Vám príjemné čítanie a pekné leto!

Čítaj viac >>

Periodikum PHARMA tribune 2/2024
Periodiká

Periodikum PHARMA tribune 2/2024

Dátum pridania: 19.06.2024 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám druhé číslo odborného časopisu PHARMA tribune v roku 2024. Aj tentokrát sme sa pre Vás snažili pripraviť zaujímavé témy z rôznych oblastí medicíny.

 

Viete, ktorá choroba počas života postihuje až 75 % ľudí vo veku od 25 rokov? Sú to práve hemoroidy. Tejto problematike sa v  článku venuje PharmDr. Jana Matušková. Zaujímavé čítanie Vám prinášame aj v článku od MUDr. Gianni Conti, MBA, ktorá sa zamerala na zápal a jeho primárne úlohy. Aké sú prínosy a úskalia farmakológie laxatív nám priblížila doc. PharmDr. Andrea Gažová, PhD. PharmDr. Natália Rozman Antoliková, PhD., sa pozrela na spánok, ako na základný pilier zdravia. Viac sa dočítate v jej článku s názvom Skorý spánok a skoré vstávanie robí človeka zdravým, bohatým a múdrym.

 

V tomto vydaní nájdete okrem spomínaných aj mnoho iných zaujímavých tém a pri niektorých článkoch, aj upútavky na audio-prednášky z uskutočnených webinárov a seminárov.

 

Upútavku na AD TEST z odborného časopisu nájdete hneď v jeho úvode. (Akreditácia AD TESTu momentálne prebieha)

 

 

 

 

Prajeme Vám príjemné čítanie a pekné leto!

 

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Od vyčerpania k reštartu: Ako ožiť v zdravotníckej profesii?
Webináre

WEBINÁR - Od vyčerpania k reštartu: Ako ožiť v zdravotníckej profesii?

Dátum pridania: 13.06.2024 | Eduprofipharm

Syndróm vyhorenia nemožno ignorovať hlavne v tzv. pomáhajúcich profesiách. Mnohé prieskumy priamo upozorňujú na jeho zvýšený výskyt u pracovníkov 
v zdravotníctve. Syndróm vyhorenia v akejkoľvek podobe môže mať vážne následky, ak sa nerieši. Cieľom webinára je otvoriť diskusiu, vysvetliť jednotlivé fázy prejavov tohoto syndrómu, ako i možných metód prevencie, prípadne zvládania a odbúrania tejto diagnózy (Z73.0 - Úplné vyčerpanie burn-out). 
Autorka, PhDr. Mariana Dolinská, okrem dlhoročnej manažérskej praxe a poradenskej činnosti je aj koučkou (BCTC – Business Coaching Trained Coach) a členkou lektorského aktívu Business Institut, kde medzi študijné programy MBA patrí aj Manažment zdravotníctva. 

 

Diskusiu povedie PhDr. Mariana Dolinská, certifikovaný kouč a uznávaná odborníčka v oblasti riadenia ľudských zdrojov.

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more