NOVÉ TERAPEUTICKÉ VÝZVY LIEČBY DEPRESIE A SCHIZOFRÉNIE

17.01.2020 | Eduprofipharm
NOVÉ TERAPEUTICKÉ VÝZVY LIEČBY DEPRESIE A SCHIZOFRÉNIE

Za optimálny terapeutický prístup v liečbe veľkej depresie je dnes považovaný prístup komplexný - psychoterapia, úprava životného štýlu, kognitívno-behaviorálnu terapia, farmakoterapia a pod. Ak sa zameriame na vlastnú farmakoterapiu, potom v istom slova zmysle komplexný účinok ponúka aj látka trazodón, teda látka s multimodálnym mechanizmom a multifunkčným účinkom.

Vypočujte si viac v prednáške pána prof. MUDr. Cyrila Höschl, DrSc., FRCPsych. Z Národného Ústavu Duševného Zdravia, Klecany z Českej republiky, ktorá odznela na podujatí Slovenskej psychiatrickej spoločnosti SLS pod názvom NOVÉ TERAPEUTICKÉ VÝZVY LIEČBY DEPRESIE A SCHIZOFRÉNIE.

 

Prednášku aj AD TEST, ktorý bol pripravený z danej prednášky nájdete v sekcii E-LEARNING

Mohlo by vás zaujímať

WEBINÁR - PHARMACY II. 2020
Webináre

WEBINÁR - PHARMACY II. 2020

Dátum pridania: 17.09.2020 | Eduprofipharm

24.09.2020 o 17:30 hod.

 

Nemohli ste sa zúčastniť našich seminárov Pharmacy II. 2020 v jednotlivých mestách?

Prijmite naše pozvanie na live webinár, kde si prednášky pozriete naživo a môžete diskutovať s prednášajúcimi z pohodlia Vášho domova.

 

 

Z daného podujatia máte možnosť získať 3 kredity a 2 kredity za AD TEST po skončení podujatia.

 

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Dexibuprofén – liek novej generácie proti bolesti
Webináre

WEBINÁR - Dexibuprofén – liek novej generácie proti bolesti

Dátum pridania: 16.09.2020 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou Sanofi Vás pozýva na LIVE webinár pod názvom Dexibuprofén – liek novej generácie proti bolesti, ktorý sa uskutoční 26. októbra o 17:30.

Čo sa na webinári dozviete?

O dexibuproféne a jeho mieste v palete NSA Vám porozpráva prim. MUDr. Marek Hakl, PhD. Klinické aspekty dexibuprofénu Vám priblíži doc. MUDr. Igor Martuliak, PhD. prof. PharmDr. Ján Kyselovič, CSc. sa bude zaoberať prínosmi diferenciálnej kryštalizácie pri ješho výrobe. Ak Vás zaujíma pohľad lekárnika na danú tému, PharmDr. Andrea Gažová, PhD. bude rozoberať práve výhody tejto novej NSA molekuly.

Do týchto tém sa môžete zapojiť svojimi otázkami, postrehmi a diskutovať s prednášajúcimi prostredníctvom chatu počas celého webinára z pohodlia Vášho domova.

Podujatie je zaradené do kontinuálneho vzdelávania lekárov a budú mu pridelené 2 kredity za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred.

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Symptomatická liečba ochorení dýchacích ciest – chrípka a prechladnutie
Webináre

WEBINÁR - Symptomatická liečba ochorení dýchacích ciest – chrípka a prechladnutie

Dátum pridania: 16.09.2020 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou GlaxoSmithKline Slovakia Vás pozýva na  live webinár pod názvom Symptomatická liečba ochorení dýchacích ciest – chrípka a prechladnutie.

Stále prítomnou problematikou Vás prevedie odborník z Českej republiky PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Počas celého webinára môžete prednášajúcemu klásť svoje otázky a zapojiť sa do diskusie prostredníctvom live chatu. A to z pohodlia Vášho domova!

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania farmaceutov a laborantov a je mu pridelený 1 kredit za účasť a 2 kredity za vyplnenie AD TESTu. Na získanie kreditov za účasť je nutná registrácia vopred. AD TEST nájdete v sekcii webináre live-záznam alebo v e-learningu.

Čítaj viac >>

MEDI-KON II. 2020
Semináre

MEDI-KON II. 2020

Dátum pridania: 07.09.2020 | Eduprofipharm

Odborná konferencia MEDI-KON II. 2020 – je prehľad súčasných trendov a noviniek vo vybraných oblastiach medicíny v podaní špičkových odborníkov zo Slovenska. Prezentované budú skúsenosti odborníkov pri bežných, ale aj závažných ochoreniach. Toto všetko, ale aj omnoho viac sme pre Vás pripravili opäť, tentokrát v jesennej sérii seminárov MEDI-KON II. 2020, ktoré sú určené pre lekárov prvého kontaktu a internistov, ako aj ďalšie špecializácie.

 

22. 9. 2020 – Košice, Hotel Yasmin

23. 9. 2020 – Banská Bystrica, Hotel LUX

29. 9. 2020 – Trenčín, Hotel Elizabeth

1. 10. 2020 – Bratislava, Hotel Bratislava

 

Z daného podujatia máte možnosť získať 3 kredity za účasť a 2 kredity za AD TEST po skončení podujatia.

 

Čítaj viac >>

Ohliadnutie sa za Jarným diabetologickým seminárom - „Od klinických štúdií do reálnej praxe“
NEWS

Ohliadnutie sa za Jarným diabetologickým seminárom - „Od klinických štúdií do reálnej praxe“

Dátum pridania: 05.09.2020 | Eduprofipharm

Zmeškali ste odborné sympózium Jarný diabetologický seminár – Od klinických štúdií do reálnej praxe? Alebo chcete zažiť atmosféru podujatia ešte raz? Využite tak možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova a vypočujte si 6 prednášok od uznávaných domácich aj zahraničných autorov a 12 zaujímavých kazuistík z reálnej praxe, ktoré boli súčasťou programu daného seminára. 

Čítaj viac >>

WEBINÁR - V súlade s trendami – nové možnosti k lepšej kompenzácii diabetu.
Webináre

WEBINÁR - V súlade s trendami – nové možnosti k lepšej kompenzácii diabetu.

Dátum pridania: 03.09.2020 | Eduprofipharm

V súlade s trendami – nové možnosti k lepšej kompenzácii diabetu je názov ďalšieho webinára, ktorý Vám prinášame 23. septembra 2020 o 18:00 hod.

 

Čo sa na tomto webinári dozviete?

 

O dlhodobej účinnosti dulaglutidu v štúdiách aj v klinickej praxi Vám porozpráva MUDr. Barbora Zoboková. Dostupné možnosti zvládania ťažkej hypoglykémie na Slovensku je téma, ktorou Vás prevedie MUDr. Adriana Dankovčíková. MUDr. Dalibor Šošovec odprezentuje nové možnosti využitia kanagliflozínu v liečbe DKD a MUDr. Oľga Bobelová sa bude venovať liečbe diabetu inzulínom – súčasným a budúcim možnostiam s ultra rýchlymi inzulínmi.

 

Odborným programom Vás bude sprevádzať hlavný odborník MZ SR pre diabetológiu a poruchy látkovej premeny a výživy MUDr. Jaroslav Fábry.

 

Počas celého webinára môžete priamo diskutovať so všetkými odborníkmi prostredníctvom live chatu.

 

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a je mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov CME je nutná registrácia vopred.

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more