Novinky

Spoločne pre pacientov
NEWS

Spoločne pre pacientov

Dátum pridania: 16.10.2020 | Eduprofipharm

Spoločne pre pacientov

 

Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou Servier Vás pozýva sledovat záznam z webinára pod názvom Spoločne pre pacientov, ktorý sa  konal 12.10.2020 

Čítaj viac >>

Využitie kyseliny listovej z pohľadu internistu a gynekológa
NEWS

Využitie kyseliny listovej z pohľadu internistu a gynekológa

Dátum pridania: 02.12.2020 | Eduprofipharm

Prinášame Vám najnovšie poznatky o využití kyseliny listovej – a to z pohľadu internistu MUDr. Márie Komlósi, PhD., MSc. ako aj  z pohľadu gynekológa MUDr. Mikuláša Redechu prostredníctvom dvoch odborných článkov.

 

 

Čítaj viac >>

Suché oko a možnosti liečby
NEWS

Suché oko a možnosti liečby

Dátum pridania: 12.11.2020 | Eduprofipharm

Prinášame Vám odborný článok Suché oko a možnosti liečby od MUDr. Petry Mruzkovej, ktorý je podkladovým materiálom pre AD TEST.

Odborný článok je stručným prehľadom súčasných medicínskych poznatkov k problematike liečby suchého oka. Autorka v ňom uvádza príčiny vzniku, diagnostiku a možnosti samotnej liečby suchého oka. Prínosom pre medicínsku prax sú spracované metódy liečby suchého oka v tabuľkovej forme doplnené o algoritmus výberu umelých sĺz, ktoré sú taktiež súčasťou článku.

Vyplnením daného AD TESTu máte možnosť získať 2 kredity.

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Akadémia venózneho zdravia IV.
NEWS

WEBINÁR - Akadémia venózneho zdravia IV.

Dátum pridania: 09.11.2020 | Eduprofipharm

4. časť LIVE moderovanej web akadémie – 9. novembra o 18:00 hod.

Posuňte sa s nami do sveta online a prijmite pozvanie na záznam štvrtej časťi unikátneho live webinára, ktorý sme pripravili pre Vás – odborníkov z lekární. Celým programom Vás prevedie Váš kolega a moderátor PharmDr. Peter Ceniga.

V IV. sérii Akadémie venózneho zdravia sa Vám opäť predstaví MUDr. František Žernovický, ktorého témou bude vred predkolenia, konkrétne jeho vývoj. Praktickému prístupu v lekárni v rámci témy hemoroidov sa bude venovať MUDr. Boris Pekárek, PhD. Naše pozvanie tentokrát prijala aj PharmDr. Miroslava Snopková, PhD., ktorej témou bude projekt Leonidas.

Na záver sa  Vám prihovorí prezident Slovenskej lekárnickej komory PharmDr. Ondrej Sukeľ a spolu s moderátorom webinára budú viesť už známu diskusiu na aktuálne témy pre život v lekárni, ktoré Vás trápia.

 

Čítaj viac >>

Vysoké dávky intravenózne aplikovaného vitamínu C v liečbe ochorenia COVID-19
NEWS

Vysoké dávky intravenózne aplikovaného vitamínu C v liečbe ochorenia COVID-19

Dátum pridania: 06.11.2020 | Eduprofipharm

Pandémia ochorenia COVID-19 (spôsobená vírusom SARS-CoV-2) bola prvýkrát zaznamenaná v čínskej provincii Wu-chan a teraz sa šíri vo všetkých krajinách na všetkých kontinentoch, kde spôsobuje značné zaťaženie verejného zdravia. Existuje naliehavá potreba rýchlej, použiteľnej, prístupnej, účinnej a bezpečnej liečby, ktorá by zachraňovala životy a obmedzovala šírenie tohto ochorenia. Od februára do septembra prebehla historicky prvá randomizovaná placebom kontrolovaná štúdia určená na klinické skúšanie vysokých dávok vitamínu C pri liečbe ochorenia COVID-19. Štúdia preukázala zníženie mortality o dve tretiny u väčšiny kriticky chorých pacientov. V zahraničných odborných časopisoch pribúdajú v tejto oblasti viaceré pozitívne správy.

Čítaj viac >>

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových  procesov v ústnej dutine
NEWS

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových procesov v ústnej dutine

Dátum pridania: 16.10.2020 | Eduprofipharm

,Dlhodobé štúdie dostupné v literatúre poukazujú na vysokú účinnosť lokálne aplikovaného 0,074 % roztoku diklofenaku pri eliminácii bolesti, opuchu a príznakov zápalu u pacientov so zápalmi sliznice ústnej dutiny aj po operačných dentoalveolárnych a mukogingiválnych výkonoch v oromaxilofaciálnej oblasti.’’ - prečítajte si článok doc. MUDr. Márie Janíčkovej, PhD., MPH, kde sa dozviete viac o zápalových procesoch v ústnej dutine a možnostiach ich liečby aj prostredníctvom 0,074% roztoku diklofenaku.

 

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more