Medicína založená na dôkazoch v liečbe kognitívnych porúch

01.12.2019 | Eduprofipharm
Medicína založená na dôkazoch  v liečbe kognitívnych porúch

 Každoročne je diagnostikovaných 7,7 milióna nových pacientov s demenciou, čo výrazne postihuje celé rodiny, kladie nároky na opatrovateľov a v neposlednom rade predstavuje obrovské náklady pre spoločnosť. Predkladaná monografia sa venuje aj všeobecnej problematike demencie, ale zameriava sa predovšetkým na vaskulárnu demenciu, ktorá je druhou najčastejšou demenciou po Alzheimerovej chorobe. Podľa najnovších kritérií jej rozvoju predchádza vaskulárny kognitívny deficit. Na rozdiel od neurodegeneratívnych demencií, liečbou vaskulárnych rizikových faktorov v strednom veku vieme znížiť riziko jej vzniku vo vyššom veku. Autori pri jej písaní vychádzali tak z literárnych údajov, ako aj z vlastných skúseností. Čo zaznelo vo všetkých prácach je, že vaskulárny kognitívny deficit môže byť u časti pacientov aj reverzibilný, preto treba na toto ochorenie myslieť v každodennej praxi a využiť všetky dostupné možnosti na odvrátenie jeho prechodu do vaskulárnej demencie. Záverečná časť monografie je venovaná zdanlivo inej problematike, vestibulárnemu aparátu a poruche rovnováhy, ale z práce vyplýva, že má vzťah aj na zrakovo-priestorové kognitívne funkcie a proces telesného sebauvedomenia. V neposlednom rade bolo cieľom monografie poskytnúť aj prehľad o liečebných možnostiach vaskulárneho kognitívneho deficitu a vaskulárnej demencie. 

 
Materiály na stiahnutie

Sponzori

partner_logo

Mohlo by vás zaujímať

WEBINÁR - Pharmacy jar 2021 - I. časť
Webináre

WEBINÁR - Pharmacy jar 2021 - I. časť

Dátum pridania: 13.01.2021 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM Vás pozýva na 1. časť live webinára pod názvom Pharmacy jar 2021 určeného pre farmaceutov a laborantov. Webinár môžete sledovať z pohodlia Vášho domova 9.3.2021 o 18:00.

Naše pozvanie tentokrát prijali odborníci z rôznych oblastí, a to konkrétne MUDr. Igor Bartl, doc. MUDr. Peter Jackuliak, PhD., MPH, MUDr. Peter Jurčo, MUDr. Jozef Klucho MUDr. Pavol Andel.  Odprezentované Vám budú témy ako fytoterapia v liečbe LUTS/BPH/OAB, pleiotropné účinky vitamínu D aj v čase pandémie COVID – 19, a tiež sa budeme zaoberať tým, čo všetko nám môže napovedať kašeľ. Pozrieme sa aj na to, ako môže farmaceut pomôcť pri funkčných poruchách tráviaceho systému, a tiež si povieme ako predísť zápalu ďasien a neprísť tak o zub.

 

Počas celého livestreamu máte možnosť diskutovať so všetkými prednášajúcimi prostredníctvom chatu.

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania a budú mu pridelené 2 kredity za účasť.

 

Určené pre: SLeK a SK MTP.

Predpokladaná dĺžka trvania: 120min.

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? (Košický kraj)
Webináre

WEBINÁR - Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? (Košický kraj)

Dátum pridania: 12.01.2021 | Eduprofipharm

V marci a apríli 2021 Vás srdečne pozývame v spolupráci so spoločnosťou Novo Nordisk Slovensko opäť na krajské webináre pod názvom Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? Komu? Kedy? Ako?

 

Otázky problematiky Vám zodpovie MUDr. Jaroslav Fábry prednáškami o CGM/FGM systémoch a efekte inovatívnej inzulínovej liečby s vyhodnotením pomocou CGM systému a MUDr. Katarína Černá, PhD., MBA, MPH., MHA prednáškou kompenzácie diabetu.

 

Aktuálny stav v starostlivosti o diabetes mellitus košického kraja zhodnotí  9.3.2021 o 15:00 doc. MUDr. Zbynek Schroner, PhD. a súborom kazuistík pacientov liečených inzulínom ho doplnia doc. MUDr. Viera Doničová, PhD., MUDr. Oľga Bobelová a MUDr. Dalibor Šošovec.

 

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a budú mu pridelené 2 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred. 

Čítaj viac >>

S Krkou za POZNANÍM 01/2021
Publikácie

S Krkou za POZNANÍM 01/2021

Dátum pridania: 11.01.2021 | Eduprofipharm
Predstavujeme Vám prvé číslo novín pod názvom S Krkou za POZNANÍM, ktoré sú určené pre odbornú verejnosť. Úvod novín je venovaný histórii a základným informáciám o spoločnosti KRKA a jeho súčasťou je aj rubrika Take home message, kde nájdete zaujímavé postrehy od konkrétnych prednášajúcich, ktorí sa zúčastnili minuloročných webinárov spoločnosti KRKA.
Čítaj viac >>

WEBINÁRE - Diabetik na križovatke kam bude smerovať ďalšia liečba? - BB
Webináre

WEBINÁRE - Diabetik na križovatke kam bude smerovať ďalšia liečba? - BB

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

So spoločnosťou Boehringer Ingelheim Vás srdečne pozývame na krajské webináre pod názvom Diabetik na križovatke, ktorých hlavnou otázkou je kam bude smerovať ďalšia liečba.

 

Odpovede v súvislosti s liečbou empagliflozínom a aktuálny náhľad do diabetologických ambulancií na Slovensku Vám postupne prinesieme v priebehu marca a apríla 2021 spolu s MUDR. Jaroslavom Fábrym a odborníkmi pre príslušný kraj.

10. marca o 16:00 pozvanie v banskobystrickom kraji prijali MUDr. Tatiana Kupcová,  MUDr. Jana Horváth-Berčíková a MUDr. Klára Jakubíková.

 

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a bude mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live.

Určené pre: SLK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 90min

Čítaj viac >>

WEBINÁR - FARM-MED FÓRUM online
Webináre

WEBINÁR - FARM-MED FÓRUM online

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

V spolupráci so spoločnosťou SANDOZ Vás 10. marca 2021 o 18:00 srdečne pozývame do online sveta na live webinár FARM–MED FÓRUM online.

 

120 minútovým odborným livestreamom Vás bude sprevádzať MUDr. Beáta Bláhová. Tematicky rôznorodý program zaháji MUDr. Beáta Bláhová svojou prednáškou v ktorej sa bude venovať úlohe CRP v racionálnej antibiotickej liečbe. Nasledovať bude PharmDr. Natália Rozman Antoliková, PhD. s prednáškou, ktorá nesie názov onychomykóza z pohľadu farmaceuta – „nie je lak ako lak“. A na záver sa Mgr. Matúš Bakyta bude venovať prevencii syndrómu vyhorenia a bude rozprávať o tom ako horieť a nevyhorieť.

 

Počas celého trvania webináru sa môžete zapojiť do diskusie prostredníctvom live chatu.

 

Webinár je určený pre lekárov a farmaceutov. Bude zaradený do kontinuálneho vzdelávania a budú mu pridelené 2 kredity za účasť a 2 kredity za vyplnenie AD TESTu. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live. AD TEST k danému webináru nájdete v sekcii webináre live-záznam alebo v e-learningu.

 

Určené pre: SLK, SLEK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 120min

 

Čítaj viac >>

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)
Webináre

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

Aj v novom roku môžete využiť možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova, a to prostredníctvom audiovizuálnych prednášok z klinických skúseností s manažmentom GEP a pľúcnych neuroendokrinných tumorov.

Témami webinára sú neuroendokrinné nádory GIT a súčasný prehľad liečby, analógy somatostatínu v klinickej praxi GIT NET a klinické skúsenosti s liečbou pľúcnych NET, ktoré odprezentovali špecialisti z oblasti onkológie – MUDr. Štefan  Pörsök, PhD., MUDr. Tomáš ŠálekMUDr. Radka Radecká.

Uvedené audiovizuálne prednášky sú podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

AD TEST je určený pre členov komory SLK. ( 11.1.2021 - 6.7.2021 ) 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more