S Krkou za POZNANÍM 01/2021

11.01.2021 | Eduprofipharm
S Krkou za POZNANÍM 01/2021

Predstavujeme Vám prvé číslo novín pod názvom S Krkou za POZNANÍM, ktoré sú určené pre odbornú verejnosť.

 

Úvod novín je venovaný histórii a základným informáciám o spoločnosti KRKA a jeho súčasťou je aj rubrika Take home message, kde nájdete zaujímavé postrehy od konkrétnych prednášajúcich, ktorí sa zúčastnili minuloročných webinárov spoločnosti KRKA. Nájdete tu  aj zaujímavé a zrozumiteľne spracované odborné články na témy  z rôznych oblastí medicíny ako napríklad neurodegeneratívne ochorenia, vplyv gastrointestinálnych ochorení na kvalitu života, RAASi v ére Covid-19 či novinky v redukcii rizík hypertenzie v súčasnej situácii, ktoré boli pripravené uznávanými odborníkmi v danej oblasti. Zároveň sme sa pozreli na účinky, vlastnosti a bezpečnosť konkrétnych molekúl podávaných pri artériovej hypertenzii, vysokom krvnom tlaku, venóznych ochoreniach, psychiatrických poruchách a bolestiach krížov.  

 

Noviny si môžete prečítať v online podobe na našej webovej stránke www.eduprofipharm.sk v sekcii Publikácie.

.
Sponzori

partner_logo

Mohlo by vás zaujímať

WEBINÁR - Pharmacy jar 2021 - I. časť
Webináre

WEBINÁR - Pharmacy jar 2021 - I. časť

Dátum pridania: 13.01.2021 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM Vás pozýva na 1. časť live webinára pod názvom Pharmacy jar 2021 určeného pre farmaceutov a laborantov. Webinár môžete sledovať z pohodlia Vášho domova 9.3.2021 o 18:00.

Naše pozvanie tentokrát prijali odborníci z rôznych oblastí, a to konkrétne MUDr. Igor Bartl, doc. MUDr. Peter Jackuliak, PhD., MPH, MUDr. Peter Jurčo, MUDr. Jozef Klucho MUDr. Pavol Andel.  Odprezentované Vám budú témy ako fytoterapia v liečbe LUTS/BPH/OAB, pleiotropné účinky vitamínu D aj v čase pandémie COVID – 19, a tiež sa budeme zaoberať tým, čo všetko nám môže napovedať kašeľ. Pozrieme sa aj na to, ako môže farmaceut pomôcť pri funkčných poruchách tráviaceho systému, a tiež si povieme ako predísť zápalu ďasien a neprísť tak o zub.

 

Počas celého livestreamu máte možnosť diskutovať so všetkými prednášajúcimi prostredníctvom chatu.

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania a budú mu pridelené 2 kredity za účasť.

 

Určené pre: SLeK a SK MTP.

Predpokladaná dĺžka trvania: 120min.

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? (Košický kraj)
Webináre

WEBINÁR - Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? (Košický kraj)

Dátum pridania: 12.01.2021 | Eduprofipharm

V marci a apríli 2021 Vás srdečne pozývame v spolupráci so spoločnosťou Novo Nordisk Slovensko opäť na krajské webináre pod názvom Vieme zlepšiť prognózu pacienta s diabetom? Komu? Kedy? Ako?

 

Otázky problematiky Vám zodpovie MUDr. Jaroslav Fábry prednáškami o CGM/FGM systémoch a efekte inovatívnej inzulínovej liečby s vyhodnotením pomocou CGM systému a MUDr. Katarína Černá, PhD., MBA, MPH., MHA prednáškou kompenzácie diabetu.

 

Aktuálny stav v starostlivosti o diabetes mellitus košického kraja zhodnotí  9.3.2021 o 15:00 doc. MUDr. Zbynek Schroner, PhD. a súborom kazuistík pacientov liečených inzulínom ho doplnia doc. MUDr. Viera Doničová, PhD., MUDr. Oľga Bobelová a MUDr. Dalibor Šošovec.

 

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a budú mu pridelené 2 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred. 

 

Určené pre: SLK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 120min.

Čítaj viac >>

WEBINÁRE - Diabetik na križovatke kam bude smerovať ďalšia liečba? - BB
Webináre

WEBINÁRE - Diabetik na križovatke kam bude smerovať ďalšia liečba? - BB

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

So spoločnosťou Boehringer Ingelheim Vás srdečne pozývame na krajské webináre pod názvom Diabetik na križovatke, ktorých hlavnou otázkou je kam bude smerovať ďalšia liečba.

 

Odpovede v súvislosti s liečbou empagliflozínom a aktuálny náhľad do diabetologických ambulancií na Slovensku Vám postupne prinesieme v priebehu marca a apríla 2021 spolu s MUDR. Jaroslavom Fábrym a odborníkmi pre príslušný kraj.

10. marca o 16:00 pozvanie v banskobystrickom kraji prijali MUDr. Tatiana Kupcová,  MUDr. Jana Horváth-Berčíková a MUDr. Klára Jakubíková.

 

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a bude mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live.

Určené pre: SLK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 90min

Čítaj viac >>

WEBINÁR - FARM-MED FÓRUM online
Webináre

WEBINÁR - FARM-MED FÓRUM online

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

V spolupráci so spoločnosťou SANDOZ Vás 10. marca 2021 o 18:00 srdečne pozývame do online sveta na live webinár FARM–MED FÓRUM online.

 

120 minútovým odborným livestreamom Vás bude sprevádzať MUDr. Beáta Bláhová. Tematicky rôznorodý program zaháji MUDr. Beáta Bláhová svojou prednáškou v ktorej sa bude venovať úlohe CRP v racionálnej antibiotickej liečbe. Nasledovať bude PharmDr. Natália Rozman Antoliková, PhD. s prednáškou, ktorá nesie názov onychomykóza z pohľadu farmaceuta – „nie je lak ako lak“. A na záver sa Mgr. Matúš Bakyta bude venovať prevencii syndrómu vyhorenia a bude rozprávať o tom ako horieť a nevyhorieť.

 

Počas celého trvania webináru sa môžete zapojiť do diskusie prostredníctvom live chatu.

 

Webinár je určený pre lekárov a farmaceutov. Bude zaradený do kontinuálneho vzdelávania a budú mu pridelené 2 kredity za účasť a 2 kredity za vyplnenie AD TESTu. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live. AD TEST k danému webináru nájdete v sekcii webináre live-záznam alebo v e-learningu.

 

Určené pre: SLK, SLEK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 120min

 

Čítaj viac >>

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)
Webináre

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

Aj v novom roku môžete využiť možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova, a to prostredníctvom audiovizuálnych prednášok z klinických skúseností s manažmentom GEP a pľúcnych neuroendokrinných tumorov.

Témami webinára sú neuroendokrinné nádory GIT a súčasný prehľad liečby, analógy somatostatínu v klinickej praxi GIT NET a klinické skúsenosti s liečbou pľúcnych NET, ktoré odprezentovali špecialisti z oblasti onkológie – MUDr. Štefan  Pörsök, PhD., MUDr. Tomáš ŠálekMUDr. Radka Radecká.

Uvedené audiovizuálne prednášky sú podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

AD TEST je určený pre členov komory SLK. ( 11.1.2021 - 6.7.2021 ) 

Čítaj viac >>

Webinár - PAIN akadémia
Webináre

Webinár - PAIN akadémia

Dátum pridania: 06.01.2021 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM Vás v spolupráci so spoločnosťou Sanofi pozýva na LIVE webinár, ktorý sa uskutoční 11. 3. 2021 o 17:30.

Tak ako už názov napovedá, hlavnou témou webináru bude bolesť. Doc. MUDr. Igor Martuliak, PhD.  sa bude na úvod venovať otázke prečo je dexibuprofén považovaný za analgetikum novej generácie. A v druhej polovici programu nám prim. MUDr. Marek Hakl, PhD. porozpráva o prínose dexibuprofénu v klinickej praxi.

Zapojte sa do diskusie s prednášajúcimi prostredníctvom live chatu!

Webinár bude zaradený do kontinuálneho vzdelávania a bude mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live.

 

Určené pre: SLK, SLeK, SK MTP a ČLK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 60 min.

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more