Antiarytmiká v každodennej praxi: klinické použitie PROPAFENÓNU

08.07.2020 | Eduprofipharm

Posuňte sa s nami do sveta online a vzdelávajte sa z pohodlia domova.

 

Pozrite si a vypočujte si  prednášku MUDr. Anny Vachulovej, PhD. pod názvom „Antiarytmiká v každodennej praxi: klinické použitie PROPAFENÓNU“, ktorá sa zaoberá vývojom antiarytmík, ich klasifikáciou, súčasným postavením v liečbe arytmií a použitím v každodennej praxi.

 

Uvedená audiovizuálna prednáška je podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

Partner

partner_logo

Mohlo by vás zaujímať

Skúsenosti a možnosti aplikácie somatostatínových analógov (SSA) v klinickej praxi
Webináre

Skúsenosti a možnosti aplikácie somatostatínových analógov (SSA) v klinickej praxi

Dátum pridania: 20.07.2020 | Eduprofipharm

Využite možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova prostredníctvom offline webinára pod názvom „Skúsenosti a možnosti aplikácie somatostatínových analógov (SSA) v klinickej praxi“, ktorý sme pre Vás pripravili v spolupráci so spoločnosťou IPSEN Pharma.  Máte možnosť vidieť a vypočuť si audiovizuálnu prednášku špičkového odborníka v oblasti endokrinológie  primára MUDr. Petra Vaňugu, PhD.,  z Endokrinologického centra NEDÚ, n.o., Lubochňa, ktorá sa venuje výskumu preferencií SSA u zdravotných sestier.

 

 

Okrem prednášky si môžete pozrieť aj inštruktážno-aplikačné videá na uvedenú tému (Aplikácia SSA injekcie sestrou a samotným pacientom).

 

Uvedené materiály sú podkladom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

 

AD TEST je určený pre zdravotné sestry

 

 

Čítaj viac >>

BEZPEČNÁ CESTA Z ÚZKOSTI
E-learning

BEZPEČNÁ CESTA Z ÚZKOSTI

Dátum pridania: 15.07.2020 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou Schwabe Vám prináša ďalší AD TEST, ktorého podkladovým materiálom je interaktívny webinár Bezpečná cesta z úzkosti.

úzkosti – jednej z chorôb 21. storočia Vám porozpráva MUDr. Ľubomíra Izáková, PhD. Témou aktuálnych štandardov liečby úzkosti Vás prevedie MUDr. Dagmar Breznoščáková PhD. A na záver Vám MUDr. Mária Králová, CSc. predstaví bezpečnú, novú možnosť liečby úzkosti.

Vyplnením daného AD TESTu máte možnosť získať 2 kredity.

 

Prístupnosť testu od: 16.07.2020

Čítaj viac >>

Periodikum PHARMA tribune 2/2020
Periodiká

Periodikum PHARMA tribune 2/2020

Dátum pridania: 23.06.2020 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám druhé číslo odborného časopisu PHARMA tribune 2/2020 v tomto roku, ktoré je určené pre Vás - odborníkov lekární.

 

Príjemné čítanie hneď v editoriáli navodí PharmDr. Andrea Gažová, ktorá poukazuje na dôležitosť času a slobody, o ktorú sme počas pandémie spôsobenej koronavírusom prišli.  

 

Taktiež sme pre Vás v pravidelných rubrikách tohto časopisu  pripravili  exkurz do právnej oblasti,  a spolu s PharmDr. Jánom Kyselovičom, PhD. sa pozrieme aj na prácu Európskej liekovej agentúry v situácii ovplyvnenej prítomnosťou koronavírusu v Európe aj mimo nej. Zaujímavými témami Vás budú sprevádzať aj ďalší naši odborní redaktori, akými sú MUDr. Jiří Slíva, PhD. či PharmDr. Peter Ceniga, ktorý v rubrike Na slovíčko s... vyspovedal prezidenta SLeK PharmDr. Ondreja Sukeľa.

 

Téme výživových doplnkov a otázke, prečo je vhodné ich kombinovať s liekmi sa venuje prof. MUDr. Daniel Pella, PhD. V tomto čísle prinášame ešte jeden rozhovor, a to s Hlavným odborníkom MZ SR pre diabetológiu MUDr. Jaroslavom Fábrym, ktorý nám porozprával aj o úlohe telemedicíny v starostlivosti o diabetických pacientov.

Okrem článkov a rozhovorov tu nájdete aj upútavku na jesennú sériu seminárov Pharmacy 2020.

 

V časopise nájdete aj upútavku na Autodidaktický test s 2 kreditmi, ktorý ľahko absolvujete  po preštudovaní si daných tém z celého obsahu časopisu.

 

Prajeme vám príjemné čítanie a pevné zdravie!

 

Čítaj viac >>

Súčasné využitie kvetiapínu v klinickej praxi
Webináre

Súčasné využitie kvetiapínu v klinickej praxi

Dátum pridania: 23.06.2020 | Eduprofipharm

Vypočujte si z pohodlia domova audiovizuálnu prednášku Súčasné využitie kvetiapínu v klinickej praxi od MUDr. Zuzany Janíkovej. Dozviete sa viac o klinickom využití tejto účinnej látky v praxi psychiatra a prečo sa stal najpredpisovanejším atypickým antipsychotikom. Uvedená prednáška je podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

AD TEST je určený pre členov komory SLK.

Čítaj viac >>

Periodikum MEDICUS news 2/2020
Periodiká

Periodikum MEDICUS news 2/2020

Dátum pridania: 17.06.2020 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám druhé číslo odborného časopisu MEDICUS news v tomto roku. Aj tentokrát sme sa pre Vás snažili pripraviť zaujímavé témy z rôznych oblastí medicíny. Veríme, že druhá polovica roka bude (nielen) v zdravotníctve o niečo pozitívnejšia, a preto sa aj naša odborná redakcia snažila k tomu prispieť prostredníctvom najnovšieho vydania.

 

V pravidelnej rubrike Právnik radí sme sa tentokrát venovali otázke koronavírusu COVID-19 v právnych súvislostiach. Tému 2019 ESC/EAS odporúčania pre manažment dyslipidémie: čo je nové v manažmente pacienta s DM a DLP?  spracoval odborník doc. MUDr. Branislav Vohnout, PhD. A v rámci rubriky Na slovíčko sme tentokrát vyspovedali Hlavného odborníka MZ SR pre diabetológiu – MUDr. Jaroslava Fábryho, ktorý nám porozprával aj o úlohe telemedicíny v starostlivosti o diabetických pacientov.

 

Aj  v tomto vydaní  Vám pri niektorých článkoch  predstavujeme  zaujímavé publikácie, z ktorých sú články vybrané ako upútavky. Okrem najnovších informácii máte  z daných odborných publikácií  možnosť získať 2 kredity za vyplnenie AD TESTu.   

 

 

Zároveň v závere časopisu nájdete upútavku k AD TESTu, ktorý ľahko absolvujete po preštudovaní si daných tém z celého vydania časopisu a po jeho vyplnení máte takisto možnosť získať 2 kredity.

 

 

Prajeme vám príjemné čítanie a hlavne pevné zdravie!

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more