Súčasné využitie kvetiapínu v klinickej praxi

05.06.2020 | Eduprofipharm

Vypočujte si z pohodlia domova audiovizuálnu prednášku Súčasné využitie kvetiapínu v klinickej praxi od MUDr. Zuzany Janíkovej. Dozviete sa viac o klinickom využití tejto účinnej látky v praxi psychiatra a prečo sa stal najpredpisovanejším atypickým antipsychotikom. Uvedená prednáška je podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

AD TEST je určený pre členov komory SLK.

Partner

partner_logo

Mohlo by vás zaujímať

Webinár - DIATECH ACADEMY 2021
Webináre

Webinár - DIATECH ACADEMY 2021

Dátum pridania: 18.01.2021 | Eduprofipharm

Pozývame Vás na LIVE webinár, v ktorom Vám predstavíme diagnostiku a nové technológie v rámci diabetológie v roku 2021 a ich zavádzanie do praxe diabetologických ambulancií. Webinár môžete sledovať z pohodlia Vášho domova 28.1.2021 o 17:00

Webinárom Vás bude sprevádzať MUDr. Jaroslav Fábry, ktorý zároveň predstaví 14-dňový senzor v praxi diabetológa a použitie náplasťovej inzulínovej pumpy u diabetika. Vybraným technologickým novinkám sa bude venovať MUDr. Miriam Avramovová. O vlastné klinické skúsenosti s uzavretým hybridným systémom sa s Vami podelí doc. MUDr. Miriam Kuricová, PhD. a Ing. Vladimír Heriban, PhD., MBA, MSc. bude hovoriť o benefite nových technológií v diabetológii (nielen) pre zdravotnú poisťovňu.

 

Nepremeškajte príležitosť byť aktívnou súčasťou webinára a zapojte sa do diskusie prostredníctvom live chatu!

Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a budú mu pridelené 2 kredity za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred na www.eduprofipharm.sk v sekcii webináre live.

Čítaj viac >>

Webinár - MEDI-KON I. 2021 - 1. časť
Webináre

Webinár - MEDI-KON I. 2021 - 1. časť

Dátum pridania: 17.01.2021 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM Vás opäť pozýva do online sveta na I. sériu odbornej konferencie určenej pre lekárov prvého kontaktu ako aj ďalších špecializácií.

 

 V prvej časti tohto live webináru MEDI-KON I. 2021, ktorá sa uskutoční 2.2.2021 o 17:00, prijali naše pozvanie odborníci z rozličných oblastí a to MUDr. Marta Farkašová, MUDr. Ján Necpal, MUDr. Stanislava Bachledová a MUDr. Kvetoslav Moravčík. Odprezentované Vám budú novinky z oblasti liečby hypertenzie a dyslipidémie, pozrieme sa aj na liečbu Parkinsonovej choroby v súvislosti so zmenou farmakoterapie, ďalej liečbu osteoartrózy kolena a na záver sa dozviete o postavení kvetiapínu v liečbe bipolárnej poruchy a schizofrénie.

 

Rovnako máte možnosť byť aktívnou súčasťou webináru - neváhajte a zapojte sa do diskusie počas livestreamu so všetkými prednášajúcimi prostredníctvom chatu!

Čítaj viac >>

S Krkou za POZNANÍM 01/2021
Publikácie

S Krkou za POZNANÍM 01/2021

Dátum pridania: 11.01.2021 | Eduprofipharm
Predstavujeme Vám prvé číslo novín pod názvom S Krkou za POZNANÍM, ktoré sú určené pre odbornú verejnosť. Úvod novín je venovaný histórii a základným informáciám o spoločnosti KRKA a jeho súčasťou je aj rubrika Take home message, kde nájdete zaujímavé postrehy od konkrétnych prednášajúcich, ktorí sa zúčastnili minuloročných webinárov spoločnosti KRKA.
Čítaj viac >>

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)
Webináre

KLINICKÉ SKÚSENOSTI S MANAŽMENTOM NET (GIT A PĽÚC)

Dátum pridania: 07.01.2021 | Eduprofipharm

Aj v novom roku môžete využiť možnosť vzdelávania sa z pohodlia domova, a to prostredníctvom audiovizuálnych prednášok z klinických skúseností s manažmentom GEP a pľúcnych neuroendokrinných tumorov.

Témami webinára sú neuroendokrinné nádory GIT a súčasný prehľad liečby, analógy somatostatínu v klinickej praxi GIT NET a klinické skúsenosti s liečbou pľúcnych NET, ktoré odprezentovali špecialisti z oblasti onkológie – MUDr. Štefan  Pörsök, PhD., MUDr. Tomáš ŠálekMUDr. Radka Radecká.

Uvedené audiovizuálne prednášky sú podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity.

AD TEST je určený pre členov komory SLK. ( 11.1.2021 - 6.7.2021 ) 

Čítaj viac >>

Periodikum MEDICUS news 4/2020
Periodiká

Periodikum MEDICUS news 4/2020

Dátum pridania: 16.12.2020 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám štvrté číslo odborného časopisu MEDICUS news v tomto roku. Aj tentokrát sme sa pre Vás snažili pripraviť zaujímavé témy z rôznych oblastí medicíny. Napriek stále pretrvávajúcej komplikovanej situácii v zdravotníctve veríme, že si počas nadchádzajúcich sviatkov oddýchnete, a to aj pri čítaní nášho časopisu.

Aj v tomto čísle začíname už tradične Diabetologickou sekciou, v ktorej úvode sa Vám opäť prihovorí Hlavný odborník MZ SR pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy MUDr. Jaroslav Fábry. O svoje skúsenosti z diabetológie sa podelili aj MUDr. Katarína Černá, PhD., MBA, MPH, MUDr. Oľga Bobelová či MUDr. Marek Macko. V poslednom čísle tohto roka sa dočítate aj o téme dezinfekcie, vlastnostiach a porovnaní s klasickými liečivami so zreteľom na aktuálnu pandémiu, ktorú spracovali PharmDr. Andrea Gažová, PhD. spoločne s prof. PharmDr. Jánom Kyselovičom, CSc. Závažnostiam gastrointestinálneho ochorenia a využitiu PPIs v jeho liečbe sa vo svojom článku venoval MUDr. Eduard Veselíny, PhD. A MUDr. Mikuláš Redecha predstaví aktuálne indikácie užívanie kyseliny listovej z pohľadu gynekológa.

 

V tomto vydaní  Vám k niektorým článkom prikladáme aj upútavky na audioprednášky, po ktorých vypočutí a preštudovaní  máte možnosť získať 2 kredity za vyplnenie AD TESTu.

AD TEST k danému číslu odborného časopisu nájdete hneď v úvode - momentálne prebieha jeho akreditácia SLK.

 

Prajeme Vám pokojné vianočné sviatky a v novom roku najmä pevné zdravie!

Čítaj viac >>

Periodikum PHARMA tribune 3/2020
Periodiká

Periodikum PHARMA tribune 3/2020

Dátum pridania: 02.11.2020 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám tretie číslo odborného časopisu PHARMA tribune 3/2020 v tomto roku, ktoré je určené pre Vás - odborníkov lekární.

 

V úvode sa Vám opäť prihovorí šéfredaktorka časopisu PharmDr. Andrea Gažová, PhD., ktorá ponúka pomyselnú „antistresovú tabletku“  v tomto nepriaznivom období prostredníctvom povzbudzujúcich slov.

 

V pravidelných rubrikách Vám prinášame exkurz do právnej oblasti, prácu Európskej liekovej agentúry v období celosvetovej pandémie COVID-19 priblíži prof. PharmDr. Ján Kyselovič, CSc. a v rubrike Press sme dali priestor téme transplatácií, v rámci ktorých Slovensko zaznamenalo pozitívny posun o sedem priečok.

 

V rubrike Na slovíčko... tentokrát PharmDr. Andrea Gažová, PhD. vyspovedala prof. PharmDr. Jána Kyseloviča, CSc., s ktorým sa rozprávala o venofarmakách, liekoch a výživových doplnkoch. Do pozornosti dávame aj aktuálnu tému prevencie a možnosti podpory nešpecifickej imunity v čase pandémie, ktorú spracoval PharmDr. Peter Ceniga. Spojeniu pečeň, esenciálne fosfolipidy, imunita a COVID-19 sa venoval doc. MUDr. Peter Minárik, PhD., MSC. Taktiež sa v danom čísle dočítate o akútnych respiračných infekciách a využití extraktu z Pelargonium sidoides - téme, ktorej sa venoval doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA.

 

V časopise nájdete aj upútavku na Autodidaktický test s 2 kreditmi, ktorý ľahko absolvujete  po preštudovaní si daných tém z celého obsahu časopisu (AD TEST  bude zverejnený ihneď po schválení danou komorou) .

 

Prajeme vám príjemné jesenné čítanie a pevné zdravie!

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more