Ako zvládať liečbu GLP-1 analógom a bazálnym inzulínom

01.11.2022 | Eduprofipharm
Ako zvládať liečbu GLP-1  analógom a bazálnym inzulínom

Brožúra od MUDr. Martiny Merčiakovej  je skvelý informačný materiál, ktorý môže doktor ponúknuť svojim pacientom a rozšíriť  ich edukáciu pri liečbe diabetu. Vďaka tejto brožúre dokážu pacienti implementovať ľahko získané vedomosti do bežného života.

V článku sa dočítate nielen o nových liekoch a možnostiach liečby diabetu, ale taktiež aj o dôvodoch, prečo liečba niekedy nefunguje, avšak predovšetkým Vám Táto odborná štúdia poskytne zaujímavé informácie o výhodách kombinácie GLP-1 analógu a bazálneho inzulínu.
Mohlo by vás zaujímať

SEMINÁR - MEDI - KON jar 2023
Semináre

SEMINÁR - MEDI - KON jar 2023

Dátum pridania: 14.12.2022 | Eduprofipharm

Pripravili sme pre Vás sériu odborných seminárov – MEDI - KON jar 2023, ktoré sú určené pre lekárov prvého kontaktu a internistov, ako aj ďalšie špecializácie. Semináre sa uskutočnia vo forme klasickej konferencie v troch mestách na Slovensku. Z daného podujatia máte možnosť získať 4 kredity za účasť. Seminár je akreditovaný pre komoru SLK. Programom Vás budú sprevádzať špičkoví odborníci zo Slovenska a Česka.

 

Termíny a miesta konania (začiatok o 16:00 hod.):

 

7. 2. 2023 Kongres Hotel Roca Košice, Južná trieda 1590/117, Košice

8. 2. 2023 Hotel Slovakia, Antona Bernoláka 3231/2A, Žilina

16. 2. 2023 Hotel Bratislava, Seberíniho 9, Bratislava

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Ako sa zmenila liečba pacientov s CKD?
Webináre

WEBINÁR - Ako sa zmenila liečba pacientov s CKD?

Dátum pridania: 27.01.2023 | Eduprofipharm

V spolupráci so spoločnosťou Astra Zeneca Vás srdečne pozývame 15. februára 2023 o 17:00 na live webinár pod názvom „Ako sa zmenila liečba pacientov s CKD?“. Počas hodinového odborného programu Vás bude sprevádzať Doc. MUDr. Zuzana Žilinská, PhD., MPH, MHA. Prvú prezentáciu na tému DAPA CKD – od štúdie k indikácii, nám odprezentuje doc. MUDr. Zuzana Žilinská, PhD., MPH, MHA. Nasledovať bude prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc., ktorý nám prezradí čo nám priniesol dapagliflozín v liečbe pacientov s CKD v Čechách. A v závere sa spoločne s prof. MUDr. Ivanou Dedinskou, PhD. pozrieme na to čo nám priniesol dapagliflozín v liečbe pacientov s CKD na Slovensku. Počas celého webinára môžete priamo diskutovať s prednášajúcimi prostredníctvom live chatu. Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania a bude mu pridelený 1 kredit za účasť a 2 kredity za AD TEST. Na získanie kreditov je potrebná registrácia vopred.

 

Určené pre členov: SLK.

Predpokladaná dĺžka trvania: 60 min.

Čítaj viac >>

OFFLINE WEBINÁR - Komplexný prístup v liečbe hnačky
Webináre

OFFLINE WEBINÁR - Komplexný prístup v liečbe hnačky

Dátum pridania: 16.01.2023 | Eduprofipharm

Prinášame Vám offline webinár pripravený v spolupráci so spoločnosťou BAUSCH Health.

Vypočujte si z pohodlia Vášho domova audiovizuálne prednášky MUDr. Martina Matejku, PhD. a prof. MUDr. Karola Králinského, PhD. na uvedené témy.

 

Čítaj viac >>

SEMINÁR - PHARMACY jar 2023
Semináre

SEMINÁR - PHARMACY jar 2023

Dátum pridania: 15.12.2022 | Eduprofipharm

Pripravili sme pre Vás sériu odborných seminárov – PHARMACY jar 2023, ktoré sú určené pre farmaceutov a laborantov. Semináre sa uskutočnia vo forme klasickej konferencie v štyroch mestách na Slovensku. Z daného podujatia máte možnosť získať 4 kredity za účasť. Seminár je akreditovaný pre komory SLeK a SK MTP. Programom Vás budú sprevádzať špičkoví odborníci zo Slovenska. Odborný program podujatia bude zverejnený čoskoro.

 

 

Termíny a miesta konania (začiatok o 16:00 hod.):

 

14. 3. 2023 Hotel Slovakia, Antona Bernoláka 3231/2A, Žilina

15. 3. 2023 Hotel LUX, Nám. Slobody 2, Banská Bystrica

21. 3. 2023 Kongres Hotel ROCA Košice, Južná trieda 1590/117, Košice

22. 3. 2023 Hotel Bratislava, Seberíniho 9, Bratislava

 

Čítaj viac >>

Periodikum MEDICUS news 4/2022
Periodiká

Periodikum MEDICUS news 4/2022

Dátum pridania: 09.12.2022 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám štvrté číslo odborného časopisu MEDICUS news 4/2022. Aj tentokrát sme sa pre Vás snažili pripraviť zaujímavé témy z rôznych oblastí medicíny.

 

Tradične začíname Diabetologickou sekciou, v ktorej sa Vám hneď na úvod prihovorí predseda sekcie praktických diabetológov pri SDS MUDr. Marek Macko článkom o dapagliflozíne – jeden gliflozín, 3 indikácie liečby. Taktiež sa v tejto sekcií môžete dočítať o semaglutide v praxi.

ale aj o tom, ako správne implementovať do praxe výsledky klinických štúdií.

sekcii Všeobecného lekárstva, v ktorej Vás hlavná odborníčka MZ SR pre všeobecného lekárstva MUDr. Adriana Šimková, PhD. vtiahne nielen do problematiky slovenského zdravotníctva, ale poskytne Vám aj praktický pohľad všeobecného lekára na manažment pacienta s osteoporózou.

Aj v tomto čísle pokračujeme so sekciou Klinická prax, kde sa môžete dočítať o veľmi zaujímavých a aktuálnych témach, ako je napríklad bioflavonoid v prevencii a podpornej liečbe Alzheimerovej choroby od prof. MUDr. Stanislava Šutovského, PhD. alebo aj o diosmektite, zaujímavej molekule nielen v liečbe hnačky od doc. MUDr. Jiřího Slívu, Ph.D.

sekcii Kazusitika Vám MUDr. Andrea Jacinová predstaví článok o kyseline alfa-lipoovej v profylaxii migrény.

V tomto vydaní  Vám k niektorým článkom prikladáme aj upútavky na audio-prednášky. Po ich vypočutí a preštudovaní máte možnosť získať 2 kredity za vyplnenie AD TESTu.

 

AD TEST k danému číslu odborného časopisu nájdete hneď v úvode - momentálne prebieha jeho akreditácia SLK.

 

Prajeme Vám pokojné a požehnané vianočné sviatky a v novom roku najmä pevné zdravie!

Čítaj viac >>

Antivirotická  liečba ochorenia  COVID-19  – zmena paradigmy  pandémie?
Publikácie

Antivirotická liečba ochorenia COVID-19 – zmena paradigmy pandémie?

Dátum pridania: 21.11.2022 | Eduprofipharm
Antivirotická liečba ochorenia COVID-19 – zmena paradigmy pandémie? „Ochorenie COVID-19 je nozologická jednotka, ktorá nás zamestnáva už takmer tri roky (31. decembra 2019 Čína prvýkrát upozornila na niekoľko prípadov ťažkého zápalu pľúc v meste Wuhan). Na celom svete je k jeseni tohto roku známych 6,51 milióna úmrtí na COVID-19, čo určite stojí za zmienku nielen z hľadiska prevencie, ale aj terapeuticky účinných liečebných opatrení.“
Čítaj viac >>

Načítať viac Load more