Určené pre
Miesto konania
Dátum od:
Dátum do:

Uskutočnené semináre

SEMINÁR - Jamieson Vitamínová AKADÉMIA 2023
Semináre

SEMINÁR - Jamieson Vitamínová AKADÉMIA 2023

Dátum pridania: 05.07.2023 | Eduprofipharm

Prijmite naše pozvanie na seminár Jamieson Vitamínová Akadémia 2023, kde Vám budú prezentované najnovšie informácie z oblasti  výživy a zdravia.

 

Na tomto vzrušujúcom seminári sa budete môcť dozvedieť viac o podstatných témach zo sveta zdravej výživy a prevencie. Bude nám potešením privítať Vás a zdieľať s Vami nové informácie z oblasti výživy a zdravia.

 

Odborným programom vás budú sprevádzať významní prednášajúci ako je PharmDr. Ondrej Sukeľ, prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., doc. PharmDr. Andrea Gažová, PhD., doc. MUDr. Štefan Farský, CSc., prof. PharmDr. Ján Kyselovič, CSc. a Ing. Ivan Mach, CSc.

 

 

Účastníci semináru dostanú na záver certifikáty s kreditmi pridelenými SLeK a SK MTP.

Čítaj viac >>

SEMINÁR - Regionálny  ortopedicko-traumatologický seminár (2. ročník)
Semináre

SEMINÁR - Regionálny ortopedicko-traumatologický seminár (2. ročník)

Dátum pridania: 25.05.2023 | Eduprofipharm

Srdečne Vás pozývame na 2. ročník regionálneho ortopedicko-traumatologický seminára, ktorý sa bude konať 20. júna 2023 o 16:30 – 18:30 v hoteli Mikado, Hollého 11, Nitra. Odborný program sme zostavili do 6 prednášok. Na úvod nám doc. MUDr. Ivan Vaňo, PHD. bude rozprávať o tom, ako účinne predchádzať sekundárnym zlomeninám u pacientov s osteoporózou. Pokračovať budú MUDr. Filip Klement a MUDr. Marek Ozorák, PhD., MPH, ktorí sa vo svojej prednáške budú zaoberať rizikami použitia kyseliny tranexamovej. Slovo následne prevezmú MUDr. Ladislav Ledényi a MUDr. Ján Tencer a odprezentujú nam prednášku s názvom LBN – Locking blade nail “MARQUART“ – prvé skúsenosti. Neskôr sa s MUDr. Martinom Juríčekom a MUDr. Filipom Klementom pozrieme na riešenie acetabulárnych defektov. Nasledovať bude MUDr. Marek Tomčo, PhD., ktorý nám prezradí niečo o indikáciách artroskopických operácií bedrového kĺbu. A na záver programu nás čaká téma inovatívnej liečby a regenerácie pohybového aparátu LW peptidy – Peptys v podaní MUDr. Petra Erdélskeho. Podujatie je zaradené do systému kontinuálneho vzdelávania SLK. Účastníci semináru dostávajú na záver certifikáty s kreditmi pridelenými SLK. Slovenská lekárska komora pridelila podujatiu 2 kredity.

 

Určené pre lekárov.

Čítaj viac >>

SEMINÁR - Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii (BRATISLAVA)
Semináre

SEMINÁR - Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii (BRATISLAVA)

Dátum pridania: 27.04.2023 | Eduprofipharm

Srdečne Vás pozývame na seminár s názvom „Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii“, ktorý sa bude konať 30. mája 2023 od 16:00 hod. v hoteli Bratislava, Bratislava. Odborný program sme zostavili do 6 prednášok. Na úvod nám doc. MUDr. Milan Kuchta, CSc. bude rozprávať o dojčenských kolikách. Pokračovať bude prof. MUDr. Mgr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA, FAAAAI, ktorý sa vo svojej prednáške bude zaoberať zinkom, imunitným systémom, infekciou a imunitnou homeostázou. Slovo následne prevezme doc. MUDr. Martin Hrubiško, PhD. a venovať sa bude nežiadúcim potravinovým reakciám s dôrazom na potravinovú intoleranciu. Neskôr sa s prof. PharmDr. Pavelom Mučaji, PhD. pozrieme na perorálne liekové formy. Ďalej slovo prevezme PharmDr. Filip Max s témou vitamín D. Na záver programu nám PharmDr. Radoslav Daniš, PhD. prezradí aj niečo o farmakologickej liečbe akútnej gastroenteritídy. Podujatie je zaradené do systému kontinuálneho vzdelávania. Účastníci semináru dostávajú na záver certifikáty s kreditmi pridelenými SLK, SLeK a SK MTP.

 

Hotel Bratislava, Seberíniho 1765/9, 821 03 Bratislava 

 

Určené pre: SLK, SLeK a SK MTP

Čítaj viac >>

SEMINÁR - Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii (KOŠICE)
Semináre

SEMINÁR - Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii (KOŠICE)

Dátum pridania: 27.04.2023 | Eduprofipharm

Srdečne Vás pozývame na seminár s názvom „Inovatívne liekové formy v prevencii a v terapii“, ktorý sa bude konať 7. júna 2023 od 16:00 hod. v hoteli Double Tree Hilton, Košice. Odborný program sme zostavili do 6 prednášok. Na úvod nám bude rozprávať PharmDr. Pavel Mučaji, PhD. o perorálnych liekových formách. Slovo následne prevezme doc. MUDr. Martin Hrubiško, PhD. a venovať sa bude nežiadúcim potravinovým reakciám s dôrazom na potravinovú intoleranciu. Pokračovať bude prof. MUDr. Mgr. Miloš Jeseňák, PhD., MBA, Dott.Ric., MHA, FAAAAI, ktorý sa vo svojej prednáške bude zaoberať zinkom, imunitným systémom, infekciou a imunitnou homeostázou. Ďalej bude rozprávať doc. MUDr. Milan Kuchta, CSc. o dojčenských kolikách. Nasledovať bude prednáška PharmDr. Radoslava Daniša, PhD. v ktorej prezradí niečo o farmakologickej liečbe akútnej gastroenteritídy. Na záver prevezme slovo PharmDr. Filip Max s témou vitamín D. Podujatie je zaradené do systému kontinuálneho vzdelávania. Účastníci semináru dostávajú na záver certifikáty s kreditmi pridelenými SLK, SLeK a SK MTP.

 

Určené pre: SLK, SLeK a SK MTP

Čítaj viac >>

12th ICCD kardiologický a diabetologický kongres
Semináre

12th ICCD kardiologický a diabetologický kongres

Dátum pridania: 27.03.2023 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM Vás srdečne pozýva v spolupráci s International College of Cardiology a v spolupráci s Lekárskou Fakultou UPJŠ v Košiciach na 12. Kardiologický a Diabetologický Kongres s medzinárodnou účasťou, ktorý sa uskutoční 9. a 10. júna v Hoteli DoubleTree by Hilton Košice.

Seminár je zaradený do systému kontinuálneho vzdelávania SLK a SLeK. Účastníci semináru dostanú na záver každého dňa certifikáty s kreditmi pridelenými SLK a SLeK.

Počas programu bude prebiehať v priestoroch foyer aj panelová diskusia na tému: SAFE4LOG - nástroj zabezpečenia dezinfekčnej čistoty (minimalizácia vzniku rizík prenosu SARS-COV-2) v logistike a doprave s cieľom zamedziť dopadom na kardiovaskulárne ochorenia (za podpory Leteckej fakulty, Technickej univerzity v Košiciach)

 

Prinášame Vám možnosť sledovať online prednášky na následujúcich linkoch. (bez predchádzajúcej registrácie na registrácie www.icc2023.sk vám nebudú môcť byť pridelené kredity !) 

 

Piatok, 9. jún 2023

I blok - Od 9:00
Sledovať stream ( https://event.webinarjam.com/go/live/1474/lx8kktmp8b2s4sk )

II blok - Od 13:00
Sledovať stream ( https://event.webinarjam.com/go/live/1475/7vq55um61sqsmsw )

III blok - Od 15:30
Sledovať stream ( https://event.webinarjam.com/go/live/1476/4v0zzugrniksws6 )

 

Sobota, 10. jún 2023

I blok - Od 9:00
Sledovať stream ( https://event.webinarjam.com/go/live/1477/vylxxc7yyfosksg )

II blok - Od 13:00
Sledovať stream ( https://event.webinarjam.com/go/live/1478/n71rru5v9i8s0s1 )

Webstránka pre LIVE STREAMING a REGISTRÁCIU je optimalizovaná pre prehliadače:

CHROME, MOZILLA/FIREFOX, OPERA, SAFARI, MICROSOFT EDGE, ANDRIOD/iOS

Systém nepodporuje prehliadač Internet Explorer !

 

Registácia je možná na webe: www.icc2023.sk

 

Milé kolegyne, milí kolegovia!

Dovoľte, aby som Vás s radosťou pozval na  12. Kardiologický a diabetologický kongres s medzinárodnou účasťou, ktorý organizuje International College of Cardiology v spolupráci s Lekárskou Fakultou UPJŠ v Košiciach a EDUprofiPHARM a ktorý sa uskutoční 9.-10. júna 2023 v Košiciach.

 

 

Po viacerých kongresoch v online priestore, kvôli pandémii COVID-19, nastal čas, aby sa odborná verejnosť stretla na významnom podujatí a vymenila si osobne posledné poznatky vedy, výskumu a ich transferu do klinickej praxe. Kardiovaskulárna mortalita predstavuje 36% všetkých úmrtí v Európskej únii (rakovina 26%), a vzhľadom na starnúcu populáciu sa  KV morbidita a mortalita bude len zvyšovať[1],[2], nehovoriac o nastupujúcej pandémii diabetes mellitus 2. typu. Preto by prevencia a intervencia koronárnej choroby srdca u diabetikov a nediabetikov mala predstavovať hlavný „headline“ kongresu v Košiciach.

Okrem hlavnej témy sa budeme venovať ESC odporúčaniam a ich implementácii do klinickej praxe. Verím, že viacerých z Vás oslovia aj prezentácie ohľadne nových trendov v echokardiografii, resp. využitie zobrazovacích metód a umelej inteligencie v kardiológii.

Milí priatelia, za vedecký a organizačný výbor sa už teraz teším na osobné stretnutie s Vami, pevne verím, že tento medzinárodný kongres bude pre Vás príležitosťou vymeniť si klinické skúsenosti s „opinion lídrami“ v oblasti, medzi kolegami a priateľmi. 

S pozdravom

doc. MUDr. Ján Fedačko, PhD.

 

[1] . Eurostat (2019) Causes and occurrence of deaths in the EU, 16 July 2019: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/product/-/asset_publisher/VWJkHuaYvLIN/content/DDN-20190716-1

[2] Is Cardiovascular Disease Slowing Improvements in Life Expectancy? OECD AND THE KING’S FUND WORKSHOP PROCEEDINGS (2020) https://www.oecd.org/fr/publications/is-cardiovascular-disease-slowing-improvements-in-life-expectancy-47a04a11-en.htm

Čítaj viac >>

SEMINÁR - Diagnostika a liečba nádorov hrudníka
Semináre

SEMINÁR - Diagnostika a liečba nádorov hrudníka

Dátum pridania: 25.03.2023 | Eduprofipharm

Srdečne Vás pozývame na seminár s názvom „Diagnostika a liečba nádorov hrudníka“, ktorý sa bude konať 18. mája 2023 od 16:00 hod. v hoteli Turiec, A. Sokolíka 2, Martin. Odborný program sme zostavili do 5 prednášok. Na úvod nám MUDr. Martin Števík, PhD. bude rozprávať o zobrazovacích modalitách. Pokračovať bude MUDr. Ivan Kocan, PhD., MHA, ktorý sa vo svojej prednáške bude zaoberať možnosťami morfologickej verifikácie nádorov hrudníka. Slovo následne prevezme prof. MUDr. Lukáš Plank, CSc. a venovať sa bude analýze biopsií pacientov s nádorom hrudníka: od diagnostiky k verifikácii prediktívnych biomarkerov. Neskôr sa s doc. MUDr. Antonom Dzianom, PhD. pozrieme na aktuálne trendy v chirurgickej liečbe karcinómu pľúc. A na záver programu nám MUDr. Michal Urda, PhD. prezradí aj niečo o onkologickej liečbe pacientov s NSCLC v metastatickom štádiu bez genetických alterácií. Podujatie je zaradené do systému kontinuálneho vzdelávania SLK. Účastníci semináru dostávajú na záver certifikáty s kreditmi pridelenými SLK. Slovenská lekárska komora pridelila podujatiu 3 kredity.

 

Určené pre: SLK.

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more