Určené pre
Dátum od:
Dátum do:
AD testy:

Publikácie

Sarilumab: nová terapeutická  možnosť reumatoidnej artritídy
Publikácie

Sarilumab: nová terapeutická možnosť reumatoidnej artritídy

Dátum pridania: 07.02.2020 | Eduprofipharm
Sarilumab: nová terapeutická možnosť reumatoidnej artritídy je názov najnovšej odbornej publikácie, kde je priblížená problematika autoimunitného ochorenia – reumatoidnej artritídy a možnosti jej liečby. Keďže proces tejto liečby je dlhodobý a pacient je liečený celoživotne, je obrovským prínosom objavenie nových účinných liekov s novým mechanizmom účinku. Takýmto liekom je aj sarilumab, ktorý v klinických štúdiách potvrdil svoju vysokú účinnosť.
Čítaj viac >>

Známa liečba, známe  a neznáme nástrahy…
Publikácie

Známa liečba, známe a neznáme nástrahy…

Dátum pridania: 17.01.2020 | Eduprofipharm
,,V dnešnej záplave informácií a moderných technológií nie je jednoduché získať objektívne informácie o najvhodnejšej liečbe pre pacientov. Preto Vám prinášame novú odbornú publikáciu ,,Známa liečba, známe a neznáme nástrahy’’, ktorú sme spracovali spolu s odborníkmi z oblasti všeobecného lekárstva pre dospelých, kardiológie a farmakológie. Témy ako moderný betablokátor nebivolol, cefalosporíny 3. generácie či liekové interakcie Vám pomôžu kriticky nazerať na danú problematiku.’’
Čítaj viac >>

Medicína založená na dôkazoch  v liečbe kognitívnych porúch
Publikácie

Medicína založená na dôkazoch v liečbe kognitívnych porúch

Dátum pridania: 01.12.2019 | Eduprofipharm
Predĺženie ľudského veku prinieslo so sebou zvýšený výskyt ochorení, ktoré sú s vyšším vekom spojené. K takýmto ochoreniam nesporne patrí aj demencia. V roku 2012 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) po prvýkrát označila demenciu za vážnu hrozbu pre svetovú populáciu. Predpokladá sa, že v súčasnosti trpí demenciou približne 35,6 milióna ľudí a do roku 2050 by sa mal tento počet strojnásobiť (WHO, 2012).
Čítaj viac >>

Erdosteín, viac ako obyčajný liek proti kašľu II
Publikácie

Erdosteín, viac ako obyčajný liek proti kašľu II

Dátum pridania: 17.09.2019 | Eduprofipharm
Erdosteín predstavuje moderný mukomodulačný liek, disponujúci viacerými mechanizmami biologických účinkov, ktoré ho odlišujú od iných bežne používaných mukoaktívnych látok. Medzi najdôležitejšie patrí mukomodulačný, antioxidačný, protizápalový a duálny antibakteriálny účinok. O jeho využití v rôznych indikáciách sa dočítate v novej odbornej publikácii, ktorú sme pripravili so špičkovými odborníkmi z oblasti alergo-imunológie, pneumológie, pediatrie a ORL. Prajeme príjemné čítanie.
Čítaj viac >>

Mýty a fakty o bolesti v krku alebo ako správne  a racionálne pristupovať  k jej liečbe
Publikácie

Mýty a fakty o bolesti v krku alebo ako správne a racionálne pristupovať k jej liečbe

Dátum pridania: 16.09.2019 | Eduprofipharm
Mýty a fakty o bolesti v krku alebo ako správne a racionálne pristupovať k jej liečbe je názov novej publikácie, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci so špičkovými odborníkmi z oblasti mikrobiológie, pediatrie, všeobecného lekárstva pre dospelých, ale aj farmakológmi a farmaceutmi zo Slovenska.
Čítaj viac >>

Kazuistiky z pediatrie, ORL, všeobecného lekárstva a pneumológie
Publikácie

Kazuistiky z pediatrie, ORL, všeobecného lekárstva a pneumológie

Dátum pridania: 03.09.2019 | Eduprofipharm
Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou IBSA pre vás pripravila materiál, ktorým sa snaží poukázať na skúsenosti odborníkov v oblasti liečby respiračných ochorení.
Čítaj viac >>

Načítať viac Load more