Určené pre
Dátum od:
Dátum do:

Novinky

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových  procesov v ústnej dutine
NEWS

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových procesov v ústnej dutine

Dátum pridania: 16.10.2020 | Eduprofipharm

,Dlhodobé štúdie dostupné v literatúre poukazujú na vysokú účinnosť lokálne aplikovaného 0,074 % roztoku diklofenaku pri eliminácii bolesti, opuchu a príznakov zápalu u pacientov so zápalmi sliznice ústnej dutiny aj po operačných dentoalveolárnych a mukogingiválnych výkonoch v oromaxilofaciálnej oblasti.’’ - prečítajte si článok doc. MUDr. Márie Janíčkovej, PhD., MPH, kde sa dozviete viac o zápalových procesoch v ústnej dutine a možnostiach ich liečby aj prostredníctvom 0,074% roztoku diklofenaku.

 

 

Čítaj viac >>

1. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH
NEWS

1. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH

Dátum pridania: 14.10.2020 | Eduprofipharm

Dear Participant,
It’s a real honor to welcome you to our 1st Global Liver Health Forum. In this 1st event, we aim to raise awareness about the burden of NAFLD, 
its early detection and optimal treatment. However, our enduring goal remains to provide an environment where the principal players in the 
field can directly share their insights and priorities in the area of liver diseases. 

 

Čítaj viac >>

NOVINKY z Deutsche Apotheker Zeitung - online
NEWS

NOVINKY z Deutsche Apotheker Zeitung - online

Dátum pridania: 13.10.2020 | Eduprofipharm

Sme radi, že vám môžeme priniest novinky z portálu Deutsche Apotheker Zeitung online.

 

Deutsche Apotheker Zeitung (DAZ) je nezávislý farmaceutický časopis pre vedu a prax. Vychádza každý týždeň vo štvrtok. Je zameraný na všetkých farmaceutov a ďalšie farmaceutické profesijné skupiny.

 

DAZ.online je nezávislá sekcia denných správ pre všetkých farmaceutov a farmaceutických profesií, ako aj pre čitateľov zaujímajúcich sa o zdravotnú politiku a farmáciu založenú na dôkazoch.

 

 

Čítaj viac >>

Alergická konjunktivitída – liečba a manažment
NEWS

Alergická konjunktivitída – liečba a manažment

Dátum pridania: 30.08.2020 | Eduprofipharm

Prinášame Vám ďalší AD TEST, ktorého podkladovým materiálom je článok Alergická konjunktivitída – liečba a manažment od MUDr. Eriky Vodrážkovej, MPH.

 

Odborný článok je stručným prehľadom súčasných medicínskych poznatkov k problematike alergickej konjunktivitídy. Autorka v ňom uvádza aktuálne rozdelenie a terminológiu alergických konjunktivitíd, stručný pohľad na imunopatologické procesy oka a prehľad možností liečby.

 

Článok je doplnený prehľadovými tabuľkami liečby a diferenciálnej diagnostiky ,,červeného oka’’, čo je prínosom pre medicínsku prax.

 

Vyplnením daného AD TESTu máte možnosť získať 2 kredity.

 

AD TEST je určený pre členov komory SLK, SLeK, SKMTP a SK SaPA a bude dostupný v mesiaci september

Čítaj viac >>

Podpora činnosti nervového systému a liečba neurologických ochorení
NEWS

Podpora činnosti nervového systému a liečba neurologických ochorení

Dátum pridania: 12.05.2020 | Eduprofipharm

Je názov e-learningového projektu,  ktorý sme pre Vás opäť pripravili v spolupráci so špičkovými odborníkmi.  O význame  kyseliny alfa-lipoovej v liečbe bolestivých  neurologických ochorení  sa budete môcť dozvedieť z AUDIO vizuálnej prednášky, ale aj z prehľadového článku  doc. MUDr. Michala Minára, PhD., ktorý túto tému odprezentoval aj na podujatí PHARMACY 2020. O nešpecifickej podpore činnosti nervového systému vo svojom článku pojednáva aj MUDr.  Jiří Slíva, Ph.D.,  ktorý nájdete tiež ako súčasť študijného materiálu. V oboch prípadoch sa autori venujú neurologickým ochoreniam, ich liečbe pomocou kyseliny alfa-lipoovej a iných účinných látok, či celkovej podpore činnosti nervového systému.

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Pandémia COVID-19 a manažment pacienta s diabetom
NEWS

WEBINÁR - Pandémia COVID-19 a manažment pacienta s diabetom

Dátum pridania: 16.04.2020 | Eduprofipharm

Posuňte sa s nami do sveta ONLINE a sledujte s nami ďalší diabetologický webinár pod názvom Pandémia COVID-19 a manažment pacienta s diabetom.

Záštitu nad týmto webinárom prevzal opäť hlavný odborník MZ SR pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy MUDr. Jaroslav Fábry.

 

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more