Určené pre
Dátum od:
Dátum do:

Novinky

Využitie kyseliny listovej z pohľadu internistu a gynekológa
NEWS

Využitie kyseliny listovej z pohľadu internistu a gynekológa

Dátum pridania: 02.12.2020 | Eduprofipharm

Prinášame Vám najnovšie poznatky o využití kyseliny listovej – a to z pohľadu internistu MUDr. Márie Komlósi, PhD., MSc. ako aj  z pohľadu gynekológa MUDr. Mikuláša Redechu prostredníctvom dvoch odborných článkov.

 

 

Čítaj viac >>

Suché oko a možnosti liečby
NEWS

Suché oko a možnosti liečby

Dátum pridania: 12.11.2020 | Eduprofipharm

Prinášame Vám odborný článok Suché oko a možnosti liečby od MUDr. Petry Mruzkovej, ktorý je podkladovým materiálom pre AD TEST.

Odborný článok je stručným prehľadom súčasných medicínskych poznatkov k problematike liečby suchého oka. Autorka v ňom uvádza príčiny vzniku, diagnostiku a možnosti samotnej liečby suchého oka. Prínosom pre medicínsku prax sú spracované metódy liečby suchého oka v tabuľkovej forme doplnené o algoritmus výberu umelých sĺz, ktoré sú taktiež súčasťou článku.

Vyplnením daného AD TESTu máte možnosť získať 2 kredity.

Čítaj viac >>

Vysoké dávky intravenózne aplikovaného vitamínu C v liečbe ochorenia COVID-19
NEWS

Vysoké dávky intravenózne aplikovaného vitamínu C v liečbe ochorenia COVID-19

Dátum pridania: 06.11.2020 | Eduprofipharm

Pandémia ochorenia COVID-19 (spôsobená vírusom SARS-CoV-2) bola prvýkrát zaznamenaná v čínskej provincii Wu-chan a teraz sa šíri vo všetkých krajinách na všetkých kontinentoch, kde spôsobuje značné zaťaženie verejného zdravia. Existuje naliehavá potreba rýchlej, použiteľnej, prístupnej, účinnej a bezpečnej liečby, ktorá by zachraňovala životy a obmedzovala šírenie tohto ochorenia. Od februára do septembra prebehla historicky prvá randomizovaná placebom kontrolovaná štúdia určená na klinické skúšanie vysokých dávok vitamínu C pri liečbe ochorenia COVID-19. Štúdia preukázala zníženie mortality o dve tretiny u väčšiny kriticky chorých pacientov. V zahraničných odborných časopisoch pribúdajú v tejto oblasti viaceré pozitívne správy.

Čítaj viac >>

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových  procesov v ústnej dutine
NEWS

0,074 % roztok diklofenaku a liečba zápalových procesov v ústnej dutine

Dátum pridania: 16.10.2020 | Eduprofipharm

,Dlhodobé štúdie dostupné v literatúre poukazujú na vysokú účinnosť lokálne aplikovaného 0,074 % roztoku diklofenaku pri eliminácii bolesti, opuchu a príznakov zápalu u pacientov so zápalmi sliznice ústnej dutiny aj po operačných dentoalveolárnych a mukogingiválnych výkonoch v oromaxilofaciálnej oblasti.’’ - prečítajte si článok doc. MUDr. Márie Janíčkovej, PhD., MPH, kde sa dozviete viac o zápalových procesoch v ústnej dutine a možnostiach ich liečby aj prostredníctvom 0,074% roztoku diklofenaku.

 

 

Čítaj viac >>

1. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH
NEWS

1. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH

Dátum pridania: 14.10.2020 | Eduprofipharm

Dear Participant,
It’s a real honor to welcome you to our 1st Global Liver Health Forum. In this 1st event, we aim to raise awareness about the burden of NAFLD, 
its early detection and optimal treatment. However, our enduring goal remains to provide an environment where the principal players in the 
field can directly share their insights and priorities in the area of liver diseases. 

 

Čítaj viac >>

NOVINKY z Deutsche Apotheker Zeitung - online
NEWS

NOVINKY z Deutsche Apotheker Zeitung - online

Dátum pridania: 13.10.2020 | Eduprofipharm

Sme radi, že vám môžeme priniest novinky z portálu Deutsche Apotheker Zeitung online.

 

Deutsche Apotheker Zeitung (DAZ) je nezávislý farmaceutický časopis pre vedu a prax. Vychádza každý týždeň vo štvrtok. Je zameraný na všetkých farmaceutov a ďalšie farmaceutické profesijné skupiny.

 

DAZ.online je nezávislá sekcia denných správ pre všetkých farmaceutov a farmaceutických profesií, ako aj pre čitateľov zaujímajúcich sa o zdravotnú politiku a farmáciu založenú na dôkazoch.

 

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more