Určené pre
Dátum od:
Dátum do:

Novinky

Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix
NEWS

Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix

Dátum pridania: 10.06.2021 | Eduprofipharm
Vážení kolegovia,

je mi veľkým potešením pozvať Vás na online vzdelávací webinár pod názvom ,,Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix’’, kde sa podelíme o najnovšie výsledky nedávnej štúdie SoliMix: prvá randomizovaná kontrolovaná štúdia zameraná na priame porovnanie fixnej kombinácie iGlarLixi* s premixovaným inzulínom. Štúdia SoliMix bude prvýkrát prezentovaná na kongrese Americkej Diabetologickej Asociácie – ADA 2021. 

Liečba premixovaným inzulínom a liečba bazálnym a bolusovým inzulínom sa bežne využíva v liečbe dospelých s diabetom 2. typu. Napriek tomu, že sú tieto liečebné režimy často využívané, nenapĺňajú  očakávania pacientov a predstavujú pre nich veľkú záťaž. Preto sú potrebné alternatívne terapeutické postupy, ktoré by boli jednoduché a účinné. 

 

 

Čítaj viac >>

III. Medzinárodný kongres o vitamíne C - podporná infúzna liečba
NEWS

III. Medzinárodný kongres o vitamíne C - podporná infúzna liečba

Dátum pridania: 03.06.2021 | Eduprofipharm

Vážené dámy, vážení páni,
po dvoch mimoriadne úspešných Medzinárodných kongresoch o vitamíne C je tento rok opäť čas na pokračovanie. Preto 12. júna 2021 od 14:00 do 19:30 opäť pozveme vedcov, odborníkov z praxe, osoby ovplyvňujúce názorové mienky a všetkých priaznivcov vitamínu C na kongres, ktorého hlavnou témou budú:  Novinky zo sveta výskumu a praxe.

 

 

Čítaj viac >>

2. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH
NEWS

2. Globálne fórum o zdraví pečene - SCIENCE TO ADVANCE LIVER HEALTH

Dátum pridania: 18.05.2021 | Eduprofipharm

Vážená pani doktorka, vážený pán doktor,
s radosťou Vás vítame na 2. Globálnom fóre o zdraví pečene. Ide o sériu webinárov v mesiacoch jún a október. Pripojte sa k nám na prvý z 3 webinárov, na ktorých sa zúčastnia medzinárodní odborníci z Austrálie, Ruska, Spojených arabských emirátov a Veľkej Británie, ktorí budú hovoriť o najnovších informáciách o NAFLD, esenciálnych fosfolipidoch a o digitálnych trendoch v zdravotníctve.

 

Čítaj viac >>

Navždy nás opustil lekár, kolega, priateľ MUDr. Jaroslav Fábry
NEWS

Navždy nás opustil lekár, kolega, priateľ MUDr. Jaroslav Fábry

Dátum pridania: 23.03.2021 | Eduprofipharm

V rámci bohatej pracovnej a publikačnej činnosti MUDr. Jaroslav Fábry bol spoluzakladateľom Zväzu diabetikov Slovenska s ocenením „Čestný člen zväzu diabetikov Slovenska“. Bol zakladateľom pacientskeho časopisu Diabetik a súčasne predsedom redakčnej rady, členom SLS, LK a Slovenskej diabetologickej spoločnosti s ocenením „Čestné uznanie za dlhoročnú prácu “ a zároveň členom výboru Sekcie praktických diabetológov Slovenskej diabetologickej spoločnosti. Bol hlavným odborníkom MZ SR pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy, predsedom pracovnej skupiny pre zdravotnícke pomôcky pre diabetikov pri MZ SR, predsedom OPS MZ SR pre ŠDTP, účastníkom 45 klinických štúdií a bol členom EASD. MUDr. Fábry bol autorom monografie „Praktická príručka pre diabetika“, ako aj mnohých edukačných materiálov a odborných článkov.

Čítaj viac >>

Dyslipidémia webinár 2021
NEWS

Dyslipidémia webinár 2021

Dátum pridania: 08.03.2021 | Eduprofipharm

s potešením Vás pozývame v mene spoločnosti Sanofi na prvý medzinárodný Dyslipidémia webinár 2021. Počas 40 minút sa naši vážení hostia pozrú hlbšie na zmeny potrebné na odstránenie rozdielov medzi usmerneniami a každodennou klinickou praxou. Taktiež budú zdieľať pohľady na liečbu dyslipidémie v jednotlivých krajinách a diskutovať o očakávanom budúcom vývoji.

Čítaj viac >>

Živý  prenos  webináru - Fixná  kombinácia  inzulínu  a  GLP-1  agonistu – cesta  k  dosiahnutiu  cieľa  pre pacientov s diabetom 2. typu
NEWS

Živý prenos webináru - Fixná kombinácia inzulínu a GLP-1 agonistu – cesta k dosiahnutiu cieľa pre pacientov s diabetom 2. typu

Dátum pridania: 08.03.2021 | Eduprofipharm

Vážení kolegovia,
je mi potešením pozvať vás na online vzdelávací webinár pod názvom: „Fixná kombinácia inzulínu a GLP-1 agonistu – cesta k dosiahnutiu cieľa pre pacientov s diabetom 2. typu".

 

Vzhľadom na to, že diabetes 2. typu je progredujúce ochorenie, bude stále viac pacientov potrebovať liečbu založenú na inzulíne, aby dosiahli svoj terapeutický cieľ. Napriek tomu, že dnes máme viacero terapeutických možností, je stále ťažké dosiahnuť glykemické ciele, čo naznačuje, že je stále nenaplnená potreba skorších a účinnejších foriem liečby, ktoré by ľuďom pomohli dosiahnuť terapeutické ciele.

 

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more