Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix

10.06.2021 | Eduprofipharm
Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix

Živý prenos webináru

 

29. júna 2021 o 18:00 hod.

 

 
Vážení kolegovia,

je mi veľkým potešením pozvať Vás na online vzdelávací webinár pod názvom ,,Intenzifikácia inzulínovej liečby u pacientov s diabetom 2. typu: štúdia SoliMix’’, kde sa podelíme o najnovšie výsledky nedávnej štúdie SoliMix: prvá randomizovaná kontrolovaná štúdia zameraná na priame porovnanie fixnej kombinácie iGlarLixi* s premixovaným inzulínom. Štúdia SoliMix bude prvýkrát prezentovaná na kongrese Americkej Diabetologickej Asociácie – ADA 2021. 

Liečba premixovaným inzulínom a liečba bazálnym a bolusovým inzulínom sa bežne využíva v liečbe dospelých s diabetom 2. typu. Napriek tomu, že sú tieto liečebné režimy často využívané, nenapĺňajú  očakávania pacientov a predstavujú pre nich veľkú záťaž. Preto sú potrebné alternatívne terapeutické postupy, ktoré by boli jednoduché a účinné. 

Počas webinára sa ku mne pripoja svetovo uznávaní odborníci, s ktorými budeme skúmať súčasné nenaplnené potreby v liečbe diabetu 2. typu a dôležitosť efektívneho terapeutického postupu, ako aj výhody fixnej kombinácie. Budeme popisovať najnovšie údaje zo štúdie SoliMix vrátane primárnych výsledkov, čiastkových analýz výsledkov hlásených pacientmi a implikáciou týchto výsledkov do klinickej praxe. V závere sa budeme tešiť na vašu účasť v sekcii ,,otázky a odpovede'', kde budete mať príležitosť položiť vaše otázky.

Sme radi, že vás môžeme privítať na tejto dlho očakávanej udalosti. Dúfame, že diskusia vám prinesie cennú inšpiráciu do liečebnej problematiky založenej na používaní inzulínu, ktorú praktizujete pri zlepšovaní zdravotného stavu dospelých s diabetom 2. typu, čím napomáhate dosiahnuť ich glykemické ciele a zlepšovať výsledky. 
 
 
​Julio Rosenstock, MD
 
 
webinár nie je zaradený do kontinuálneho vzdelávania SLK a nebudú mu pridelené kredity.
 
 
 
Partner projektu:
 
 
 
 
Čítaj viac >>

Mohlo by vás zaujímať

WEBINÁR - Čo je nové v ambulantnej praxi reumatológa
Webináre

WEBINÁR - Čo je nové v ambulantnej praxi reumatológa

Dátum pridania: 19.07.2021 | Eduprofipharm

V spolupráci so spoločnosťou Eli Lilly Vás srdečne pozývame 28. septembra 2021 o 16:00 na live webinár pod názvom - Čo je nové v ambulantnej praxi reumatológa. Práve o aktualitách z odboru bude v úvode webinára hovoriť  doc. MUDr. Zdenko Killinger, PhD. Spolu s MUDr. Soňou  Tomkovou, PhD. sa pozrieme na problematiku manažmentu liečby pacienta s RA a o svoje skúsenosti s JAK inhibítormi z reálnej praxe sa podelí MUDr. Vanda Mlynáriková, PhD. Hodinovým odborným programom Vás naživo bude sprevádzať garant podujatia prof. MUDr. Želmíra Macejová, PhD., MPH., ktorá spolu s prednášajúcimi bude viesť diskusiu na vyššie uvedené témy. Počas celého webinára môžete priamo diskutovať s prednášajúcimi prostredníctvom live chatu. Webinár je zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárov a bude mu pridelený 1 kredit za účasť. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred. 

Určené pre SLK

Predpokladaná dĺžka trvania: 60 min

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Antibiotiká a moderný farmaceut
Webináre

WEBINÁR - Antibiotiká a moderný farmaceut

Dátum pridania: 18.07.2021 | Eduprofipharm

Spoločnosť EDUprofiPHARM v spolupráci so spoločnosťou Krka Vás pozýva na  live webinár pod názvom Antibiotiká a moderný farmaceut. Odborným programom Vás bude naživo sprevádzať

MUDr. Jana Bendová, PhD., MPH, MBA. Prvá prednáška PharmDr. Márie Göböovej, PhD. nesie názov Mýty a fakty o jednotlivých skupinách antibiotík. O palete antibiotík v ambulancii všeobecného lekára nám bude rozprávať MUDr. Jana Bendová, PhD., MPH, MBA. A na záver sa spoločne s MUDr. Ľubomírom Sojákom pozrieme na politiku nemocničných antibiotík. Počas celého webináru môžete priamo diskutovať so všetkými odborníkmi prostredníctvom live chatu. Webinár bude zaradený do kontinuálneho vzdelávania lekárnikov a laborantov a bude mu pridelený 1 kredit za účasť a 2 kredity za vyplnenie AD TESTu. Na získanie kreditov je nutná registrácia vopred.

 

Určené pre SLeK a SK MTP

Odhadované trvanie webinára 90 min

Čítaj viac >>

WEBINÁR - Alverín a simetikon v liečbe IBS
Webináre

WEBINÁR - Alverín a simetikon v liečbe IBS

Dátum pridania: 15.07.2021 | Eduprofipharm

Prinášame Vám ďalší offline webinár pripravený v spolupráci so spoločnosťou PROMED.

Vypočujte si z pohodlia Vášho domova audiovizuálnu prednášku MUDr. Martina Tkáčika, ktorá sa zaoberá Alverínom a simetikonom v liečbe IBS.

 

Daná prednáška je podkladovým materiálom pre AD TEST, ktorého vyplnením máte možnosť získať 2 kredity. AD TEST bude spustený v najbližších dňoch 

Čítaj viac >>

PHARMACY jeseň 2021
Semináre

PHARMACY jeseň 2021

Dátum pridania: 23.06.2021 | Eduprofipharm

Pripravujeme pre Vás sériu odborných seminárov – PHARMACY jeseň 2021, ktoré sú určené pre farmaceutov a laborantov. Semináre pripravujeme vo forme klasickej konferencie v štyroch mestách na Slovensku. V prípade, že by sa uvedené série seminárov nemohli uskutočniť prezenčnou formou, realizovali by sa formou moderovaného akreditovaného live webináru v dvoch termínoch. Odborný program je v štádiu prípravy a čoskoro bude dostupný na našom webe. Z daného podujatia máte možnosť získať 4 kredity za účasť. Seminár je akreditovaný pre komory SLeK a SK MTP.

 

Termíny a miesta konania (začiatok o 16:00 hod.):

21. 9. 2021 Žilina, Hotel Holiday Inn, Športová 2

22. 9. 2021 Banská Bystrica, Hotel LUX, Nám. Slobody 2

29. 9. 2021 Košice, DoubleTree by Hilton Košice, Hlavná 1

30. 9. 2021 Bratislava, Hotel Bratislava, Seberíniho 9

 

Čítaj viac >>

Webinár praktickej gastroenterológie
Webináre

Webinár praktickej gastroenterológie

Dátum pridania: 21.06.2021 | Eduprofipharm

Prinášame Vám ďalší offline webinár, ktorého obsahom sú dve zaujímavé audiovizuálne prednášky. Môžu byť obézni ľudia zdraví? To je otázka ktorou sa vo svojej prednáške zaoberal MUDr. Marián Oltman, PhD. O tom, aké sú možnosti v liečbe funkčnej dyspepsie sa dozvieme od MUDr. Mareka Ráca, PhD.

 

 

 

 

 

 

Čítaj viac >>

Periodikum MEDICUS news 2/2021
Periodiká

Periodikum MEDICUS news 2/2021

Dátum pridania: 10.06.2021 | Eduprofipharm

Predstavujeme Vám druhé číslo odborného časopisu MEDICUS news 2/2021 v tomto roku, v ktorom sme pre Vás opäť pripravili niekoľko zaujímavých tém z rôznych oblasti medicíny.

 

Úvod časopisu je už tradične venovaný Diabetologickej sekcii, v ktorej sa Vám prihovára Hlavný odborník MZ SR pre odbor diabetológia a poruchy látkovej premeny a výživy doc. MUDr. Zbynek Schroner, PhD. O svoje diabetologické skúsenosti sa prostredníctvom zaujímavých článkov podelili aj doc. MUDr. Emil Martinka, PhD., MUDr. Oľga Minarovičová a MUDr. Radovan Plášil. Novinkou v tomto čísle je Sekcia všeobecného lekárstva, v ktorej MUDr. Adriana Šimková, PhD. spracovala tému prednemocničnej starostlivosti o pacienta s ochorením COVID-19. MAFLD alebo NAFLD? – prínosy esenciálnych fosfolipidov v ich liečbe bližšie popísal doc. MUDr. Peter Minárik, PhD., MSc. a na otázku, či musí myseľ a telo človeka so schizofréniou trpieť vo svojom článku odpovedala MUDr. Dagmar Breznoščáková, PhD.

 

V tomto vydaní nájdete okrem spomínaných aj mnoho iných zaujímavých tém. K niektorým článkom prikladáme aj upútavky na audioprednášky, po ktorých vypočutí a preštudovaní máte možnosť získať 2 kredity za vyplnenie AD TESTu.

AD TEST k danému číslu odborného časopisu nájdete hneď v úvode - momentálne prebieha jeho akreditácia SLK.

 

Prajeme Vám príjemné čítanie a pekné leto!

 

Čítaj viac >>

Načítať viac Load more