Určené pre
Dátum od:
Dátum do:
AD testy:

Publikácie

Úloha alginátových prípravkov  v liečbe GE refluxu a tráviacich ťažkostí
Publikácie

Úloha alginátových prípravkov v liečbe GE refluxu a tráviacich ťažkostí

Dátum pridania: 12.05.2021 | Eduprofipharm
Refluxná choroba pažeráka je chronické ochorenie spôsobené nadmerným návratom žalúdočného obsahu do pažeráka, tzv. gastroezofageálnym refluxom. Alginát je látka prírodnej povahy, polysacharid, ktorý sa získava z morských rias, je pre ľudský organizmus netoxický a dobre tolerovateľný. V spojení s antacidnými zložkami je účinným prostriedkom v liečbe gastroezofageálneho refluxu.
Čítaj viac >>

Nový problém  si vyžaduje nové prístupy
Publikácie

Nový problém si vyžaduje nové prístupy

Dátum pridania: 31.03.2021 | Eduprofipharm
Pripravili sme pre Vás odbornú publikáciu spracovanú z edukatívneho webinára Nový problém si vyžaduje nové prístupy, ktorý sa uskutočnil 18. februára 2021. Jeho hlavným cieľom bola spoločná diskusia nad otázkami, ktoré si každý z nás v súvislosti s COVID-19 kladie, a s ktorými je konfrontovaná nielen odborná, ale tiež laická verejnosť.
Čítaj viac >>

POLOVIČNÁ OCHRANA NIE JE OCHRANA
Publikácie

POLOVIČNÁ OCHRANA NIE JE OCHRANA

Dátum pridania: 09.03.2021 | Eduprofipharm
,,Kardiovaskulárne ochorenia sú dlhodobo príčinou vysokej chorobnosti vo väčšine európskych krajín, Slovensko nevynímajúc, kde sú dominantnou príčinou celkovej úmrtnosti. Okrem iného, s týmto tvrdením korešpondujú aj výsledky veľkej randomizovanej dvojito zaslepenej štúdie ELSA, ktoré boli prezentované už v roku 2001 a ktoré ukázali, že až 99 % pacientov s miernou až stredne ťažkou hypertenziou má ultrazvukom preukázateľné známky začínajúcej alebo pokročilej karotickej aterosklerózy.
Čítaj viac >>

S Krkou za POZNANÍM 01/2021
Publikácie

S Krkou za POZNANÍM 01/2021

Dátum pridania: 14.12.2020 | Eduprofipharm
Predstavujeme Vám prvé číslo novín pod názvom S Krkou za POZNANÍM, ktoré sú určené pre odbornú verejnosť. Úvod novín je venovaný histórii a základným informáciám o spoločnosti KRKA a jeho súčasťou je aj rubrika Take home message, kde nájdete zaujímavé postrehy od konkrétnych prednášajúcich, ktorí sa zúčastnili minuloročných webinárov spoločnosti KRKA.
Čítaj viac >>

Výber z aktuálnych tém: Covid-19, infekcie dýchacích ciest  a liečba bolesti
Publikácie

Výber z aktuálnych tém: Covid-19, infekcie dýchacích ciest a liečba bolesti

Dátum pridania: 18.11.2020 | Eduprofipharm
,Nesteroidné antiflogistiká (NSA) patria k liekom, ktoré sú najčastejšie preskribované u nás na Slovensku ako aj vo svete. Uvádza sa, že vo vyspelých krajinách sveta ich užíva 20 ̶ 30 % populácie1. Majú široké spektrum účinku, medzi ktoré radíme hlavne protizápalový, analgetický a antipyretický. Výhodou je, že nie sú návykové a neutlmujú dychové centrum. V rámci analgetickej hierarchie ich radíme medzi stredne silné analgetiká.’
Čítaj viac >>

Sarilumab: nová terapeutická  možnosť reumatoidnej artritídy
Publikácie

Sarilumab: nová terapeutická možnosť reumatoidnej artritídy

Dátum pridania: 07.02.2020 | Eduprofipharm
Sarilumab: nová terapeutická možnosť reumatoidnej artritídy je názov najnovšej odbornej publikácie, kde je priblížená problematika autoimunitného ochorenia – reumatoidnej artritídy a možnosti jej liečby. Keďže proces tejto liečby je dlhodobý a pacient je liečený celoživotne, je obrovským prínosom objavenie nových účinných liekov s novým mechanizmom účinku. Takýmto liekom je aj sarilumab, ktorý v klinických štúdiách potvrdil svoju vysokú účinnosť.
Čítaj viac >>

Načítať viac Load more